Дякуємо!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом
Реабілітація: Арт-терапія - це інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації для матерів і дітей, що постраждали від російської агресії і потребують психологічної підтримки. Впродовж 4 місяців учасники програми братимуть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, кераміки та колажу. Майстер-класи проводитимуть відомі митці, професійні психологи. Під час сесій арт-терапія та арт-рефлексія використовуються як засоби психологічної допомоги учасникам. Курс занять мають відвідати як діти, так і матері, адже дитина часто схильна переймати стреси і страхи від матері. Програма передбачає низку зустрічей із фаховими психологами, які порадять, як здолати труднощі, спричинені війною.
Програма ініційована та реалізується за підтримки НАМ України, The Aleksandr Savchuk Foundation та Art Support Fund. Заняття проходять у приміщеннях НАМ України та ЦСМ М17. Розробка програми – ГО МІТЄЦ.
Метою проекту є використання арт-терапії та арт-рефлексії як засобів психологічної допомоги постраждалим під керівництвом професійних психологів, а також надання важливої фактичної та практичної інформації для розробки ефективних систем реабілітації психологічної травми, спричиненої війною.
Курс занять мають відвідати як діти, так і матері, саме від яких дитина часто схильна переймати стреси і страхи.
Дні проведення занять
2-3 рази на місяць
Тривалість заняття
2 години
Склад групи
12 дорослих та 12 дітей (загалом 24 людей на одне заняття)
Команда
Психологи, художник, проєктний менеджер
Матеріали
Мольберти, планшети, фарби, олівці тощо
Протягом першої години заняття двоє художників одночасно працюватимуть з групою дітей та матерів. Учасники програми зможуть використовувати різні матеріали, такі як графіка, живопис, кераміка, колаж.
Протягом другої години учасники спілкуються з професійними психологами, діляться своїми почуттями та думками, а також отримують полегшення завдяки розумінню того, що вони зобразили. Крім того, спільна діяльність допомагає їм зануритися в процес терапії.
Після завершення програми психологи напишуть висновки та підготують звіт щодо виконаної роботи та результатів.
Проведення програми супроводжується збором фото- і відео-матеріалу та відгуків учасників. По закінченню програми команда готує аналітичний звіт про її результати.
Організатори та партнери