Міжнародні партнериНаціональної академії мистецтв України

Міжнародні партнери

НАМ України здійснює міжнародне співробітництво, встановлює зовнішньоекономічні зв'язки та провадить міжнародну наукову та мистецьку діяльність з метою інтеграції українського мистецтва і науки в світовий науковий й мистецький простір із забезпеченням та захистом національних інтересів.
Міжнародними інституціями, діяльність яких спрямована на налагодження партнерських зв'язків із НАМ України та українським мистецьким й науковим середовищем, є:

Illustration

Європейський альянс академій

Європейський альянс академій формує мережу мистецьких академій і культурних установ по всій Європі, організовує транснаціональну співпрацю, що виступає за свободу мистецтва. Завдяки новим формам співпраці установи-учасники підтримують одна одну та виявляють солідарність, коли це необхідно. Штаб-квартира Альянсу знаходиться в Берліні на Pariser Platz 4 (Akademie der Künste).

Illustration

Академія красних мистецтв

Одна з п'яти академій у складі Інституту Франції, що знаходиться в Парижі за адресою Quai de Conti, 23. Існує з 1816 року; створена з об'єднаних 1803 року Академії живопису і скульптури, Академії музики і Академії архітектури, що виникли в XVII столітті. До складу Академії красних мистецтв входять відділення живопису, скульптури, архітектури, графіки, музичної композиції, кінематографії та аудіовізуальних мистецтв (з 1985), фотографії (з 2005).

Illustration

Берлінська академія мистецтв

Німецький вищий навчальний заклад, що знаходиться у Берліні у районі Мітте. Заснована 1696 року курфюрстом Фрідріхом III, Академія покликана виконувати адміністративні та освітні функції.На базі будівельного факультету Берлінської академії мистецтв 1799 року за наказом короля Пруссії Фрідріха Вільгельма III була створена Берлінська академія архітектури.

Illustration

Королівська академія мистецтв

Мистецька установа, розташована в будівлі Берлінґтон-хаус на вулиці Пікаділлі в Лондоні. Академія заснована 1768 року та має унікальний статус незалежної, приватно фінансованої установи, яку очолюють видатні британські художники, скульптори й архітектори.Королівська академія мистецтв є найвпливовішою та найавторитетнішою установою, що сприяє розвитку мистецтв у Великій Британії та співпрацює з культурними інституціями всього світу.

Illustration

Академія наук і мистецтвБоснії і Герцеговини

Найголовніша наукова і художня установа Боснії і Герцеговини, що знаходиться в Сараєво за адресою вулиці Бистрик, 7.Академія наук і мистецтв Боснії і Герцеговини утворена Законом про Академію наук і мистецтв Боснії і Герцеговини від 1966 року шляхом перетворення заснованого 1951 року Наукового товариства Боснії і Герцеговини.

Illustration

Тбіліська державнаакадемія мистецтв

Вищій мистецький навчальний заклад Грузії, розташований в місті Тбілісі на вулиці Олександра Грибоєдова, 22. Сьогодні Академія носить ім'я Аполлона Кутателадзе.Місія Тбіліської академії мистецтв полягає в поширенні універсальних цінностей і сприянні мистецькій і творчій та дослідницькій діяльності в галузях візуального мистецтва, дизайну, медіа-мистецтва, архітектури, реставрації і консервації, теорії та історії мистецтва.