Процедура прийняттядо Національної академії мистецтв України

Склад Академії

Академія об'єднує у своєму складі дійсних членів (академіків), членів-кореспондентів, почесних академіків та іноземних членів, які обираються Загальними зборами Академії, а також усіх наукових і творчих працівників у наукових і творчих установах та організаціях Академії.

Дійсні члени (академіки)

Академіками обираються громадяни України — митці, які досягли значних успіхів у розвиткові та збагаченні української художньої культури, в науковій, художній та педагогічній діяльності, а також мистецтвознавці, які мають, як правило, науковий ступінь доктора наук або вчене звання професора.

    Академіки обираються довічно з числа членів-кореспондентів Академії.

    Академік має право голосу на всіх етапах виборів.

    Академіки, які вибули на постійне проживання за межі України і стали громадянами іншої держави, набувають статусу іноземних членів Академії. Вивільнені ними місця оголошуються Президією вакантними.

    Вибори академіків проводяться не рідше ніж один раз на три роки за наявності вакансій та в умовах широкої поінформованості наукової та мистецької громадськості.

    Повідомлення Президії Академії про вибори академіків публікується не пізніше ніж за три місяці до дня виборів у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.

Етапність виборів дійсних членів (академіків)

1

Висування кандидатів

Висування кандидатів в академіки і прийняття документів здійснюється протягом сорока п'яти днів із дня опублікування повідомлення про вибори.
Право висувати кандидатів в академіки з зазначених у повідомленні галузей науки і мистецтва надається академікам, членам-кореспондентам, вченим радам наукових установ, закладів мистецької освіти, художнім радам мистецьких колективів, правлінням творчих спілок, органам державного управління в сфері культури.

2

Списки висунутихта зареєстрованих кандидатів

Списки висунутих та зареєстрованих кандидатів в академіки публікуються не пізніше ніж за один місяць до дня виборіву друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження. 

3

Обговорення у науковихі творчих колективах

Кандидатури для обрання в академіки широко обговорюються у наукових і творчих колективах. Результати таких обговорень доводяться до відома членів відділень. На загальних Зборах відділень і Загальних зборах Академії створюються умови для об'єктивного обговорення кандидатур.

4

Утворення експертної комісії

З метою встановлення відповідності спеціальностей висунутих кандидатів оголошеним вакансіям та визначення вагомості їх внеску у розвиток науки про мистецтво і культуруі національного мистецтва президією Академії утворюються експертні комісії з числа академіків. 

5

Вибори на Загальних зборах відділення

Вибори кандидатів в академіки Академії проводяться на Загальних зборах відділення таємним голосуванням академіків.
Вибори вважаються дійсними, якщо на зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіків і членів-кореспондентів, які входять до складу відповідного відділення.
Обраними кандидатами у члени Академії вважаються особи, за яких проголосували не менш як дві третини особового складу членів відділення Академії, які брали участь у голосуванні.

6

Вибори на Загальних зборах Академії

Академіки обираються на Загальних зборах Академіїтаємним голосуванням академіків.
Вибори вважаються чинними, якщо на зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіківі членів-кореспондентів Академії.
Обраними академіками вважаються особи, за яких проголосувало не менш як дві третини академіків,які брали участь у голосуванні.

7

Публікація спискуновообраних академіків

Список новообраних академіків публікується у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.

Члени-кореспонденти

Членами-кореспондентами Академії обираються громадяни України — діячі національного мистецтва, в творчому доробку яких є визначні твори мистецтва, та вчені, які мають науковий ступінь або вчене звання, досягли значних успіхів у створенні мистецтвознавчих праць, реалізації загальномистецьких проєктів, програм і поєднують наукову, педагогічну та творчу діяльність.

    Члени-кореспонденти обираються довічно.

    Член-кореспондент має право голосу на виборах кандидатів у члени-кореспонденти на загальних Зборах відділень та Загальних зборах Академії, а також іноземних членів і почесних академіків Академії на її Загальних зборах.

    Члени-кореспонденти Академії, які вибули на постійне проживання за межі України і стали громадянами іншої держави, набувають статусу іноземних членів Академії. Вивільнені ними місця членів-кореспондентів Академії оголошуються Президією вакантними.

    Вибори членів-кореспондентів Академії проводяться не рідше ніж один раз на три роки за наявності вакансій та в умовах широкої поінформованості наукової та мистецької громадськості.

    Повідомлення Президії Академії про вибори членів-кореспондентів Академії публікується не пізніше ніж за три місяці до дня виборів у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.

Етапність виборів членів-кореспондентів

1

Висування кандидатів

Висування кандидатів у члени-кореспонденти Академії і прийняття документів здійснюється протягом сорока п'яти днів з дня опублікування повідомлення про вибори.
Право висувати кандидатів у члени-кореспонденти Академії з зазначених у повідомленні галузей науки і мистецтва надається академікам, членам-кореспондентам Академії, вченим радам наукових установ, закладів мистецької освіти, художнім радам мистецьких колективів, правлінням творчих спілок, органам державного управління у сфері культури.

2

Списки висунутихта зареєстрованих кандидатів

Списки висунутих та зареєстрованих кандидатів у члени-кореспонденти Академії публікуються не пізніше ніж за один місяць до дня виборів у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження. 

3

Обговорення у науковихі творчих колективах

Кандидатури для обрання членів-кореспондентів широко обговорюються у наукових і творчих колективах. Результати таких обговорень доводяться до відома членів відділень. На загальних Зборах відділень і Загальних зборах Академії створюються умови для об'єктивного обговорення кандидатур.

4

Утворення експертної комісії

З метою встановлення відповідності спеціальностей висунутих кандидатів оголошеним вакансіям та визначення вагомості їх внеску у розвиток науки про мистецтво і культуруі національного мистецтва Президією Академії утворюються експертні комісії з числа академіків. 

5

Вибори на Загальних зборах відділення

Вибори кандидатів у члени-кореспонденти Академії проводяться таємним голосуванням академіківі членів-кореспондентів, які входять до складу Загальних зборів відділення.
Вибори вважаються дійсними, якщо на зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіків і членів-кореспондентів Академії, які входять до складу відповідного відділення.
Обраними кандидатами у члени Академії вважаються особи, за яких проголосували не менш як дві третини особового складу членів відділення Академії, які брали участь у голосуванні.

6

Вибори на Загальних зборах Академії

Члени-кореспонденти обираються на Загальних зборах Академії таємним голосуванням академіківі членів-кореспондентів Академії.
Вибори вважаються чинними, якщо на зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіківі членів-кореспондентів Академії.
Обраними членами-кореспондентами Академії вважаються особи, за яких проголосували не менш як дві третини академіків і членів-кореспондентів Академії,які брали участь у голосуванні.

7

Публікація списку новообраних членів-кореспондентів

Список новообраних членів-кореспондентів Академії публікується у друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.

Почесні академіки НАМ України

Почесними академіками Академії обираються громадяни України або іноземці, які зробили вагомий внесок у розвиток науки про мистецтво і культуру, національне мистецтва, а також керівники та працівники наукових і творчих установ, закладів мистецької освіти, організацій та установ, які досягли високих результатів у галузі мистецтва та науки про мистецтво і культуру і успіхи яких визнано громадськістю.

    Почесні члени Академії обираються довічно.

    Почесні академіки Академії мають право дорадчого голосу.

Вибори почесних академіків

Кандидати у почесні академіки висуваються Загальними зборами відділень і обираються Загальними зборами Академії. У виборах беруть участь академіки і члени-кореспонденти. Вибори вважаються чинними, якщо на Зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіків і членів-кореспондентів Академії. Обраними вважаються особи, за яких проголосували не менш як дві третини членів Академії, які брали участь у голосуванні. 
За рішеннями Загальних зборів відділення і Загальних зборів Академії висування кандидатів, обрання їх у почесні академіки може проводитися шляхом відкритого голосування. 

Іноземні члени НАМ України

Іноземні члени Академії обираються відомі міжнародній науковій та мистецькій громадськості вчені, діячі культури і мистецтва — іноземці, які співпрацюють з науковими і творчими установами, підприємствами й організаціями, що віднесені до відання Академії, і мистецькими колективами України.

    Іноземні члени Академії обираються довічно.

    Іноземні члени Академії мають право дорадчого голосу.

Вибори іноземних членів Академії

Кандидати в іноземні члени Академії висуваються Загальними зборами відділень й обираються Загальними зборами Академії. У виборах беруть участь академіки і члени-кореспонденти Академії. Вибори вважаються чинними, якщо на Зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіків і членів-кореспондентів Академії. Обраними вважаються особи, за яких проголосували не менш як дві третини членів Академії, які брали участь у голосуванні. 
За рішеннями Загальних зборів відділення і Загальних зборів Академії висування кандидатів, обрання їх у іноземні члени Академії може проводитися шляхом відкритого голосування.