Новини від академіківТіберій Сільваші отримав премію імені Т.Шевченка

Цьогоріч у номінації "Візуальне мистецтво" Національну премію України імені Тараса Шевченка отримав Тіберій Сільваші за інсталяцію "Крила".

15.12.2022

За інсталяцію «Крила» Тіберій Сільваші став лауреатом Національної премії імені Шевченка. Відповідний указ опубліковано на офіційному сайті Президента України.
Тіберій Сільваші народився в 1947 році в місті Мукачево. У 1966 році закінчив Республіканську художню школу імені Тараса Шевченка, а в 1972 році – Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). У 1995 році Сільваші отримав нагороду «Митець року» в Україні та стипендію муніципалітету Мюнхена.

Інсталяція "Крила" Тіберія Сільваші

Художник та академік НАМ України Тіберій Сільваші

Кураторські проєкти художника були представлені на Міжнародному мистецькому фестивалі в Києві в 1996 і 1998 роках. У 2013 році Сільваші став академіком Національної академії мистецтв України.
Інсталяцію «Крила» художник створив для приміщення музею Йоганна Георга Пінзеля у Львові. Виставковий проект галериста Павла Гудімова поєднав приміщення колишнього костелу з бароковими скульптурами Пінзеля разом із звучанням симфонічної композиції Святослава Луньова. Потужний арт-перформанс через символічний діалог здійснив переворот у свідомості відвідувачів.
В одному з інтерв’ю на запитання, чому він займається мистецтвом, Сільваші відповів: «Для мене це спосіб налагодити гармонію зі світом, де людина приречена на екзистенціальну самотність».