Новини від академіківФільм "Поводир" Олеся Саніна виходить у кінопрокат у США

Історичну стрічку 2014 року "Поводир" Олеся Саніна цьогоріч покажуть у 45 штатах США. Усі виручені кошти будуть направлені на підтримку України.

14.12.2022

Від п’ятниці знаковий фільм показуватимуть у понад 600 американських кінотеатрах у 45 штатах, що є небаченим досі масштабом показу українського кіно в США. 100% коштів, виручених за квитки та пожертвуваних під час показів, підуть організаціям, що надають гуманітарну допомогу в Україні та українським біженцям.
"Згодом деякі американські прокатники, зокрема наш товариш, який веде кіноклуб у колумбійському університеті Нью-Йорка Юрій Шевчук, сказали, що зробимо покази пробні… Після цього з’явився дуже великий інтерес до фільму, підключилися інші прокатники. Ми шукали різних друзів і знайомих у США", – розповів Олесь.

Кадри з фільму "Поводир" Олеся Саніна

Показ, що зібрав дві зали глядачів, відвідали губернатор штату Масачусетс Чарлі Бейкер, член Конґресу США Сет Молтон та інші американські політики.

Режисер та академік НАМ України Олесь Санін

Повернути фільм на екрани допомогли професор та керівник Українського кіноклубу Колумбійського університету Юрій Шевчук і президент Human & Civil Rights Organizations of America Маршал Строс. У співпраці з Олесем Саніним та продюсером Максимом Асадчим 13 березня вони показали «Поводиря» в кінотеатрі Salem Cinema в містечку Сейлем, штат Масачусетс.

Після такого успіху фільм підхопили американські ЗМІ, низка голлівудських компаній безкоштовно запропонувала свої послуги з промоції та дистрибуції, а кількість сеансів фільму зростає в геометричній прогресії — кожного дня все нові кінотеатри США та Канади долучаються до ініціативи.
Нагадаємо, що світова прем’єра фільму «Поводир, або Квіти мають очі» відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі 16 липня 2014 року. Стрічка вийшла в український широкий прокат 12 листопада 2014 року. В основу сюжету покладено мандри радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору. Над стрічкою працювали 10 років. Фільм висувався від України на «Оскар» та був представлений на багатьох міжнародних кінофестивалях.
Сьогодні творці фільму, як і всі українці, долучилися до руху опору російській агресії. Продюсерський склад Pronto Film займається логістикою поставок з Європи. Оператор Сергій Михальчук документує роботу українських військ на передовій.
Не забувають митці і про творчий фронт. Нова спільна робота Олеся Саніна, Сергія Михальчука та компанії Pronto Film «Довбуш» чекає на свою світову прем’єру на кінофестивалях та можливості зустрітися з глядачами у широкому прокаті після перемоги України.