Новини від академіківТриває виставка фотографій Бориса Михайлова в Парижі

В Європейському домі фотографії (Париж) триває виставка «Український щоденник» Бориса Михайлова з понад 800 його роботами в експозиції.

16.12.2022

Європейський Дім Фотографії (MEP) відкрив виставку "Борис Михайлов. Український щоденник", яка представляє фотороботи одного з найвизначніших українських художників усіх часів, відомого з 1960 року до сьогоднішній день своєю творчістю та пристрастю до документалістики та історії. Михайлов є піонером документальної фотографії, концептуального фото, живопису та перформансу.

Виставка «Український щоденник» Бориса Михайлова

Художник та академік НАМ України Борис Михайлов

Присвячуючи роботи соціально-політичним темам, митець розповідає через свої світлини історію радянської системи у своїй країні протягом півстоліття, її наслідки, її розпад, а також історію незалежної України. Виставка об’єднує понад 800 робіт і представляє близько двадцяти найважливіших серій художника аж до найновіших.
Борис Михайлов – ключова фігура Харківської школи фотографії, лауреат премії Hasselblad (2000), Deutsche Börse Photography Foundation Award (2001), Goslar Kaiserring Award (2015), а також представник України на Венеціанська бієнале 2007 та 2017 рр. Харківська школа фотографії — мистецький рух, що зародився у 1960-х роках. Впливи її художніх стратегій простежуються в сучасній українській і навіть світовій фотографії. Одного з відомих американських фотографів Нена Голдінг надихнула саме робота Бориса Михайлова.
Виставка відкрита в Парижі з 7 вересня 2022 року до 15 січня 2023 року.