"Україна - земля Тараса"

Автор Пилип’юк Василь Васильович

"Україна - земля Тараса"

Автор: Пилип’юк Василь ВасильовичВидавництво: Світло й ТіньРік: 2014Мова: українська, англійська

    ISBN: 978-966-7594-74-9

    Кількість сторінок: 168

"В книзі "Україна - земля Тараса" Василь Пилип’юк поставив перед собою завдання узагальнити свої найбільш сакральні відчування рідної землі співвідносно титанізму українського Генія, його ускладнених алегорій, метафор та метафізичних інтонацій в поетиці, малярстві і графіці. Автентичні Шевченкові ландшафти та середовища стали для автора безпосереднім джерелом творчих інспірацій та культурософських проникнень у цей полісемантичний матеріал", - розповідає львівський художник Роман Яців.
"Україна - земля Тараса" присвячена великому українському поету Тарасу Шевченко. Основою книги є багаторічний творчий доробок Василя Пилип'юка, а саме колекція фотографій українських міських пейзажів та природи, зроблених за мотвами графічних та живописних робіт Шевченка, а також під впливом від його літературного генія. Книга є важливим джерелом для розуміння української культури, історії та національної ідентичності.
У своїй творчості Пилип'юк ставив за мету популяризацію української культури. Саме тому книга стала популярною серед українців та іноземних шанувальників української культури.
Презентація книги лауреата Шевченківської премії фотохудожника Василя Пилип’юка «Україна – земля Тараса» та відкриття однойменної персональної виставки фотографії відбулися в 2014 році в Закарпатській ОДА.

Більше про автора

Illustration
Illustration
Illustration

Пилип'юк Василь Васильович (1950-2017) - Почесний академік Національної академії мистецтв України, фотохудожник, лауреат срібної медалі Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1993), заслужений діяч мистецтв України (1998), професор (2015).
Пилип'юк В. В. є автором 45 наукових та навчально-методичних праць та 115 мистецьких фотоальбомів. У 2009 та 2013 він здобув золоту медаль Національної спілки журналістів України, а в 2016 став лауреатом міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша.
«Між оком фотохудожника та натурою є об'єктив - відображувальне дзеркало, яке треба примусити бачити світ так, як хоче розум митця, керований талантом. Фотомитець має відчувати психологію довкілля. Від цього та вміння вловити в ньому те, що відповідає художньому задумові автора, залежить його успіх. Тому всі мої найкращі художні фото створені душею і серцем», - говорив Василь Пилип’юк.