"Історія традиційних українських прикрас"

Автори: Стельмащук Галина Григорівна, Врочинська Ганна ВолодимирівнаВидавництво: Балтія-ДрукРік: 2020Мова: українська

    ISBN: 978-617-516-045-9

    Кількість сторінок: 184

Відомі етнографи зі Львова, академік НАН України Галина Стельмащук і старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України Ганна Врочинська у виданні «Історія традиційних українських прикрас» розповідають про те, як з розвитком технологій розвивались і змінювались принципи виготовлення традиційних прикрас українців, які мали не тільки художньо-естетичний сенс, але і зберігали своєрідний культурний код нації. Цікаво, що прикрасами користувались не тільки переважно жінки, але й для чоловіків здавна існували власні традиції і системи визначених символів для позначення за допомогою прикрас в одязі, головних уборах, зброї тощо їхнього місця і становища в суспільстві.
За картинами, що зображують козаків, можна зрозуміти, що сережки в давні часи вважалися не тільки жіночим аксесуаром. Срібна сережка у вигляді півмісяця – традиційний козацький атрибут, символ вільної людини. Носити сережку у вусі сміливим козакам диктував далеко не стиль, а військовий звичай.
Кільця, «що говорять». Масивні печатки за часів Київської Русі були символом влади. Їх носили князі і знать. На прикрасах гравірували геральдику, значущі події політичного і культурного життя. Багаті дами носили масивні перстні з камінням, а ось селянки не поспішали скуповувати кільця, вважаючи за краще прикрасам на пальцях намисто і сережки. Але в 19 столітті прості українки все-таки звернули увагу на колечка. Однак, вибираючи аксесуар, представниці прекрасної статі в той час керувалися не просто особистими уподобаннями, а «озиралися» на народний символізм.
Книга буде цікавою широкого кола читачів, а також мистецтвознавців, студентів, викладачів історії декоративно-прикладного мистецтва, етнографії, учнів художніх коледжів.
Автор рецензії Катерина Гоч

Схожі книги

Illustration

"Декоративне мистецтво України XX століття"

Монографія

Тетяна Кара-Васильєва, Зоя Чегусова

Дізнатися більше

Illustration

"Маестро художнього скла Андрій Бокотей"

Монографія

Олександр Федорук

Дізнатися більше

Illustration

"Українські народні головні убори"

Монографія

Галина Стельмащук

Дізнатися більше

Illustration

"Традиційний стрій етнографічних груп українців Карпат"

Монографія

Галина Стельмащук

Дізнатися більше

Illustration

"Українська народна вишивка"

Монографія

Тетяна Кара-Васильєва, Алевтина Заволокіна

Дізнатися більше

Illustration

"Український стрій"

Монографія

Майя Білан, Галина Стельмащук

Дізнатися більше

Illustration

"Україна - земля Тараса"

Монографія

Василь Пилип'юк

Дізнатися більше