Новини від академіківПавло Маков представив Україну на цьогорічній Бієнале

На 59-ій Венеційській Бієнале Україну представив художник та академік НАМ України Павло Маков. Він презентував проєкт "Фонтан виснаження. Висока вода".

22.12.2022

"Я відчув себе не стільки художником чи особистістю, скільки громадянином України. Я відчув, що Україна повинна бути представлена", - Павло Маков
Павло Маков, офіційний український представник на 59-й Венеціанській бієнале, прибув до Італії, щоб представити свою інсталяцію "Фонтан виснаження. Висока вода" – піраміду з 78 бронзових воронок, розташованих ярусами, через які тече вода. Перша ідея проєкту виникла в 1995 році, коли через сильні повені місто Харків на кілька тижнів втратило водопостачання.

Проєкт Павла Макова "Фонтан виснаження. Висока вода"

Маков і його команда, в тому числі куратори Марія Ланько, Лізавета Герман і Борис Філоненко, були налаштовані, за словами Павла, "показати, що ми тут і ми є".

Художник та академік НАМ України Павло Маков

Проект Acqua Alta для павільйону у Венеції стане кульмінацією розвитку іміджу "Фонтану виснаження", який триває з 90-х років. Мистецькі практики Павла Макова на початку 1990-х були зосереджені на дослідженні паралелей між людським тілом і міським простором і відтоді значною мірою зрушилися до розробки теми «світу без нас».
Художній твір Fountain of Exhaustion — це спокійний і рефлексивний проєкт, який є свідомим продовженням оригінальної історії Fountain of Exhaustion (одночасно враховуючи особливості розташування виставки) і є природною відповіддю на цьогорічну тему La Бієнале у Венеції – Молоко мрій.
Венеціанська бієнале 2022 проходить з 23.04 по 27.11 2022