Новини Виставка Віктора Сидоренка «Чорна земля. Вимушена дезорієнтація» у Національному музеї «Київська картинна галерея»

8 березня о 17:00 у Національному музеї «Київська картинна галерея» відбудеться відкриття виставкового проєкту Віктора Сидоренка «Чорна земля. Вимушена дезорієнтація», що складається з картин і графічних композицій із серії «Сполохи чорнозему» та авторського фільму художника «Чорна земля. Вимушена дезорієнтація»

07.03.2024

Проєкт створювався впродовж 2022–2023 років під час російсько-української війни, що не лише огорнула наше існування тривогою і невизначеністю, а й окреслила широке змістове поле, яке знову і знов підіймає непрості питання буття людини. Невипадково образний зміст проєкту вийшов за межі безпосередніх подієвих рефлексій, так чи так апелюючи до широких шарів історичного досвіду, змішуючи між собою особисте і загальне, конкретно-емоційне й символічне.
У творчості Віктора Сидоренка «Чорна земля» стала послідовним продовженням його наскрізної теми, над якою художник працює з середини 1990-х. Саме тоді у проєкті «Амнезія» вперше з’явився головний персонаж – типізована, позбавлена індивідуальних рис напівоголена фігура: той масовий учасник соціальних й історичних катаклізмів, який є «матеріалом» і рушієм подій новітньої історії.
Хто він тут: герой, свідок, учасник, жертва? Як розмірковує художник: «Я намагаюся відобразити загальну ситуацію, в яку завжди і всюди, за тоталітаризму і демократії, нині, як і сторіччя тому, потрапляють люди, – двобій із часом. Ніхто не може вислизнути з його незбагненого дійства. Але кожному доведеться відповідати за все…»
Кураторка проєкту – Галина Скляренко
Віктор СидоренкоНародився у 1953 році в Талдикоргані (Казахстан). Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут (зараз – Харківська державна академія дизайну і мистецтв, майстерня професора Бориса Косарєва, 1974–1979). Живе та працює в Києві. У 2003 репрезентував Україну на 50-ій Венеційській бієнале з персональним проєктом «Жорна часу». 2007-го року був со-куратором Українського павільйону 52-ї Венеційської бієнале (з Олександром Соловйовим) та комісаром 54-ї та 55-ї Венеційських бієнале (2011, 2013).

Illustration

Відкриття виставки – 8 березня, 17:00 (вхід вільний).Виставка триватиме з 8 березня по 7 квітня.Вартість повного вхідного квитка – 200 грн(пільгові категорії – 100 грн).Музей приймає відвідувачів за адресою: вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11:00 до 18:00 (крім понеділка та четверга); з 11:00 до 19:00 у вівторок. Каса працює до 17:20 (до 18:20 у вівторок). Всі потрібні матеріали до виставки за посиланням