Дякуємо за підписку
на регулярну розсилку від НАМУ!
У Національному музеї декоративного мистецтва України відбулося відкриття виставки «Львівська школа студійного скла. Пам’яті Франца Черняка (1938-2025)»
29.04.2025
Виставкова експозиція презентувала роботи 20-ти львівських митців – педагогів і випускників кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв. Це твори художників скла різних поколінь — академіка НАМ України Андрія Бокотея, Олександра Звіра, їхніх учнів – Андрія Петровського, Ореста Принади, Ігоря Мацієвського, Олександра Шевченка, а також сучасних творчих майстрів – Остапа Іванишина, Еліни Білоус, Евеліни Тринцолин, Руслана Лучка та інших. Серед представлених творів – 7 оригінальних композицій з музейної колекції українського художника-скляра Франца Черняка: «Писанки», «Рибальські сіті», «Пінгвіни», «Горох», «Космос», «Орбіта» та сім’я птахів».
Куратор виставки та член-кореспондент НАМ України Михайло Бокотей розповів про історію виникнення студійного скла, яке вважається наймолодшим видом сучасного мистецтва та зазначив, що як матеріал для образотворчого мистецтва скло почало функціонувати з 60 років ХХ століття. Раніше воно виконувало функцію декоративного та ужиткового. Лише з початком міжнародного руху студійного скла цей процес зрушився. Цікавий факт, що в Україні він почався майже одночасно з Європою та США з різницею у 10 років. Одним із перших митців цього руху був Андрій Бокотей. Завдяки міжнародним симпозіумам гутного скла, кафедрі художнього скла ЛНАМ та її педагогам, Україна увійшла до лідерів світового скла.
На заході були присутні: президент НАМ України Віктор Сидоренко, віцепрезидент НАМ України, член-кореспондент НАМ України Юрій Вакуленко, почесний академік НАМ України Михайло Поживанов, академіки НАМ України Андрій Чебикін і Микола Яковлєв, члени-кореспонденти НАМ України Ольга Лагутенко, Андрій Марковський, Андрій Пучков, Олексій Роготченко та заступник директора з науково-грантових питань ІПСМ НАМ України Ігор Шалінський.