НовиниВідкриття виставки “Українська класика на сцені національних драматичних театрів”

21-го березня у Великій залі Президії НАМ України відбулося відкриття виставки “Українська класика на сцені національних драматичних театрів”

24.04.2024

Виставка об’єднала та презентувала в єдиному просторі знакові постановки двох київських колективів – Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки.

Illustration

У вітальному слові президент Академії Віктор Сидоренко, підкресливши важливість події, наголосив на змістовній складовій заходу, – адже практично всі спектаклі, репрезентовані на виставці, їхні автори та учасники отримали визнання публіки, державні нагороди, неодноразово відзначалися на міжнародних конкурсах і фестивалях. Академік-секретар відділення театрального мистецтва НАМ України, за ініціативи якого відбувся захід, Олексій Безгін висловив подяку працівникам обох театрів, які активно долучилися до створення експозиційного простору виставки.

У свою чергу багаторічний Генеральний директор театру імені Івана Франка, член-кореспондент НАМ України Михайло Захаревич та Генеральний директор-художній керівник театру імені Лесі Українки, член-кореспондент НАМ України Кирило Кашліков наголосили на надзвичайному відчутті духовного єднання, що сьогодні притаманне не лише митцям обох колективів, а й усій українській нації. Голова Комітету Національної премії імені Тараса Шевченка, н.а. України Євген Нищук зазначив, що експоновані твори засвідчують не лише багату історію та професіоналізм митців українського театру, а й той їхній значний творчий потенціал, що є надзвичайно важливою складовою у формуванні ідентичності, почуття гідності та піднесеності на шляху нашої боротьби за вільну і незалежну Україну.  
Декілька сценічних версій драми І. Франка “Украдене щастя” та “Камінний господар” Лесі Українки, “Наталка Полтавка” І. Котляревського, “Кайдашева сім’я” І. Нечуя-Левитського, вистави “Три кохання Лесі Українки” та “Назар Стодоля” Т. Шевченка і “Верба” за драмою-феєрією Лесі Українки “Лісова пісня” – костюми та ескізи костюмів, деталі реквізиту, фоторепортажі про ці постановки допомагають сповна відчути не лише атмосферу тієї чи іншої вистави, а й особливості сценічного прочитання кращих творів національної драматургії в контексті історії та сьогодення.