НовиниВідкриття виставки «Великі земляки: Григорій Квітка-Основ’яненко»

23-го листопада 2023 року в Національній академії мистецтв України відбулося урочисте відкриття документально-художньої виставки «Великі земляки: Григорій Квітка-Основ’яненко»

25.11.2023

У творчості видатного українця особливе місце посідає Харківщина. Для україномовних творів Г. Квітка обирає псевдонім Основ’яненко, що походить від назви старовинного села, а зараз району Харкова - Основи. Для нас твори Григорія Квітки-Основ’яненка - це спадщина наших предків, це правдиві картини народного життя.

2023-й рік ювілейний для нашого великого земляка. Ми відзначаємо подвійну дату - 245 років від дня народження і 180 років від дня смерті письменника.

Illustration

Організаторами проєкту багато років виступають творчий клуб "Гостинна на Дворянській" та культурно-діловий центр «Рубаненко і партнери», а їх партнерами цьогоріч стали: Національна академія мистецтв України, Національний музей Тараса Шевченка, Харківський літературний музей, Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка, Харківський державний академічний український драматичний театр імені Т. Г. Шевченка, Харківський художній музей, Харківський Національний університет імені В. Н. Каразіна.

Документальну частину виставки про Г. Квітку-Основ'яненка оприявлено в плакатах, які розповідають про життя, творчість і громадську діяльність одного зі стовпів класичної української літератури, та підготовлена знаними харківськими істориками, краєзнавцями, мистецтвознавцями, музейниками, журналістами.
Художня частина виставки включає: архітектурні пейзажі квіткінських місць у Харкові, голови Харківської організації НСХУ, народного художника України Віктора Ковтуна: ескізи костюмів та декорацій спектаклю за твором Г. Квітки-Основ'яненка "Сватання на Гончарівці" головного художника Харківського академічного театру музичної комедії Тараса Шигимаги; графіку молодої харківської художниці Ніки Хворостенко, що присвячена українській символіці.
Запрошуємо 29-го листопада о 16:00 до Великої зали Національної академії мистецтв України взяти участь у творчому заході на честь 245-річчя з дня народження Григорія Квітки-Основ’яненка – письменника, громадського та культурного діяча, засновник жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі.
Деталі за посиланням