Новини Театр імені Івана Франка – школярам України

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка разом з Міністерством освіти та науки України створили спільний проєкт «Театр імені Івана Франка – школярам України».

11.09.2023

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка разом з Міністерством освіти та науки України створили цікавий і вельми важливий спільний проєкт у рамках якого вчителі та учні матимуть можливість безплатно побачити по відео вистави франківців за тими творами, що входять до шкільної програми. Ініціатори проєкту «Театр імені Івана Франка – школярам України» переконані, що це значно розширить освітні можливості – не лише допоможе дітям краще засвоїти твори художньої літератури, але й гармонійно поєднає його вивчення з театральним мистецтвом. Заплановано показ вже записаних на відео вистав за участю відомих та популярних акторів – Богдана Ступки, Анатолія Хостікоєва, Наталії Сумської, Богдана Бенюка, Ірини Дорошенко, Анатолія Гнатюка, Галини Яблонської, Володимира Нечипоренка, Олександра Задніпровського та багатьох інших.
На думку виконувача обов’язків директора й художнього керівника театру, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України Михайла Захаревича, до списку вистав-онлайн увійшла не просто відома мільйонам шанувальників мистецтва класика, а справжні перлини національної культури. Це, зокрема: «Енеїда» Івана Котляревського, «За двома зайцями» Михайла Старицького, «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицього, «Назар Стодоля» (лицарська балада за мотивами п’єси Івана Карпенка-Карого), «Перехресні стежки» (п’єса Дмитра Чирилюка за мотивами повісті Івана Франка), «Така її доля» (за баладою Тараса Шевченка «У тієї Катерини…»), «Украдене щастя» Івана Франка, «Хазяїн», «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого та інші.      

Illustration


Митці переконані, що такий підхід у галузі освіти дасть відчутний поштовх морально-етичному вихованню молоді, допоможе їй більше почерпнути знань з великої скарбнички культурної спадщини України. Такі вистави для педагогів – як знахідка, тому вони дуже вдячні за цю корисну ініціативу. Михайло Захаревич також підкреслив, що у відеотеці, окрім української класики, невдовзі з’являться й вистави за творами закордонних авторів, зокрема В. Шекспіра.