Новини Формула витривалості в ЦСМ М17

31-го жовтня 2024 року, 18:30, у ЦСМ М17 відкривається виставка «Формула витривалості»

23.10.2024

Це стане другою виставкою в межах проєкту, що проходитиме у трьох інституціях в Києві: в Інституті проблем сучасного мистецтва, Центрі сучасного мистецтва М17, та Національній академії мистецтв України. 
Учасниками проєкту «Формула витривалості» в ЦСМ М17 є: Євгеній Аксьоненко, Антонія Баніцька, Петро Бевза, Тетяна Богуславська, Анастасія Буднікова, Нікіта Власов, Микола Гладкий, Юлія Гладка, Катерина Гринько, Олена Гром, Роксолана Дудко, Дмитро Ерліх, Гамлет Зіньківський, Ліза Жданова, Маргарита Журунова, KAR, Віталій Кравець, Поліна Кузнєцова, Марія Куліковська, Дмитро Купріян, Ігор Лесенко (GO.RA), Богдан Локатир, Руслан Лучко, Максим Мазур, Вартан Маркар’ян, Марія Матієнко, Нікіта Наслимов, #NEIVANMADE, Богдана Пацюк, Надія Петровська, Андрій Підлісний, Анастасія Подерв’янська, Михайло Рай, Олег Савін, Антоніна Семенова, Сергій Сімутін, Віктор Сидоренко, Ілля Туригін, Наталія Філатова, Нікіта Цой, Міла Чепрасова, Оксана Чепелик, Олександра Чичкан, Ілля Чичкан, Дара Шолох, Олена Штепура.
Якщо минулорічний проєкт «Концентрація волі» був присвячений висвітленню мотивації, яка спонукає долати перешкоди на шляху до свободи, то новий проєкт скерований на виявлення того, як українцям вдається триматися щодня та знаходити нові сили для продовження боротьби. Зважаючи на те, що війна триває вже понад 10 років, Україна має свою надихаючу історію адаптації суспільства в умовах війни.Важливим у цьому сенсі є приклад людей, які не тільки швидко відновлюються від стресових ситуацій, а й можуть використати набутий досвід витривалості для самовдосконалення та розвитку.
Дослідники таких здібностей назвали це «феноменом резильєнтності», який загалом вивчається сьогодні не лише в психології, а й у соціології, екології та навіть економіці.
Резильєнтність може проявлятися у здатності адаптуватися до змін, знаходити нові ресурси для вирішення проблем, зберігати оптимізм і віру в краще майбутнє навіть у найскладніших умовах. На індивідуальному рівні ця якість допомагає людині зберігати психічне здоров’я, розвивати емоційну стійкість, знаходити способи відновлення після стресу або травми.
Сьогодні цей феномен спостерігається як у військових, так і в цивільних. Звісно, кожен має свій індивідуальний досвід витривалості в умовах війни та водночас обмін таким досвідом створює синергію, яка допомагає разом ставати сильніше.
Виставка відкривається після всеукраїнського Open Call, протягом якого було подано більше 450 заявок. До проєкту в ЦСМ М17 було відібрано роботи 46 митців з різних куточків України та художників, які наразі перебувають за кордоном. Багато з робіт будуть вперше показані в Києві. 
Відкриття виставки: четвер, 31 жовтня, 18:30
Вхід на відкриття вільний за попередньою реєстрацією. Реєстрація за посиланням.
Адреса:
м. Київ, вул. В. Антоновича, 102-104

Illustration

Організатори: Центр сучасного мистецтва M17, Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України
Партнер: Adamovskiy Foundation.
Куратори: Андрій Сидоренко, Ірина ЯцикДиректорка ЦСМ М17: Наталія Шпитковська
Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, простір діалогу для фахових кіл, платформа для вивчення і дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами, ЦСМ М17 прагне навчати і надихати українське суспільство, через виставки, різноманітні мистецькі та освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів для інтеграції українського мистецтва до світового контексту.
Національна академія мистецтв України (НАМ України) – самоврядна наукова установа, яка сприяє збереженню та продовженню традицій в галузі мистецтва, мистецтвознавства та культурології, а також підтримці мистецької освіти та наукової спільноти України. Під керівництвом НАМ України функціонують дослідно-освітні інституції. 
Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України (ІПСМ НАМ України) – єдина науково-дослідна установа в Україні, що здійснює фундаментальні наукові дослідження у галузі всіх видів сучасного мистецтва, практичні і пошукові студії, спрямовані на розвиток професійного сучасного мистецтва й архітектури, впровадження нових мистецьких технологій і практик, розвиток національної культури, підготовку та видання монографій і збірників наукових праць із магістральних напрямів наукової діяльності Інституту.
Фонд Adamovskiy Foundation – неприбуткова організація, заснована бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність фонду спрямована на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи. Місія Фонду – популяризація культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства. Фонд бере активну участь в організації та підтримці виставкових проєктів, видавничих ініціатив, освітніх та дискусійних платформ, міжнародних форумів та експертних сесій.