Новини Гастрольний тур балетної трупи Національної опери у Канаді

15-го січня розпочалося велике благодійне турне провідних артистів Національного академічного театру опери і балету України імені Т. Г. Шевченка

29.01.2024

Благодійне турне триватиме до середини лютого, за підтримки фонду першої леді України Олени Зеленської. Турне охоплює десять найбільш великих міст Канади й має на меті познайомити канадійців, серед яких, як відомо, велика частка вихідців з України, з найбільш потужними творами національної музичної культури.
Вистава з символічною назвою «Надія України», яку презентуєколектив театру, складається з окремих частин і найпопулярніших вистав світового репертуару: “Корсар”, “Жизель” А. Адана, “Дон Кіхот” Л. Мінкуса. До неї також увійшли номери на музику відомих українських класиків: Михайла Скорульського, академіків НАМ України Мирослава Скорика, Євгена Станковича.
Вже відбулися серія концертів і вистав у Квебеку, Монреалі та Оттаві. Попереду – Торонто, Вінніпеґ, Реджина, Саскатун, Ванкувер, Едмонтон і Калґарі. Кожен виступ українських артистів стає резонансною подією, і майже щоразу до наших митців приєднуються й канадійські колективи: співочий ансамбль «Троянда», ансамбль танцю з Торонто «Барвінок», вінніпезька «Русалка», славнозвісний фольклорний хореографічний ансамбль«Shumka» з Едмонтона.

Illustration

Відгукуючись на звернення ініціаторки туру Олени Зеленської, під час кожної вистави шанувальники мистецтва з відкритим серцем долучаються до збору благодійних внесків на підтримку України, розвій її культури і мистецтва.
Більш детально – на офіційному сайті туру.