Новини Президія і колективНАМ України вітає

31-го грудня 2023 року президент Національної академії мистецтв України, академік НАМ України Віктор Сидоренко відзначає 70-річний ювілей

31.12.2023

Президія, апарат Президії, колектив НАМ України щиро вітають президента Національної академії мистецтв України, академіка НАМ України, народного художника України, кандидата мистецтвознавства, професора Віктора Сидоренка із сімдесятирічним ювілеєм.
Віктор Дмитрович стоїть біля джерел нашої Академії, є одним із ініціаторів й організаторів створення НАМ України як мистецької науково-творчої інституції за зразком європейських мистецьких академій.

Завдяки зусиллям Віктора Дмитровича 2001 року був створений Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України, що за більш ніж двадцять років, упродовж яких його очолював академік Сидоренко, не лише зміцнився якісним кадровим складом, а й постав як потужний науково-дослідний заклад у системі української науки про мистецтво і візуальну культуру, здатний впливати на формування суспільної думки в царині сучасного мистецтва.

Гармонічно поєднуючи різні вектори діяльності – від творчої до адміністративної, – Віктор Дмитрович завжди прагне ставати на бік нового, недослідженого, є активним прихильником еволюційного руху вперед, жваво підтримує молодь, перебуває в гущі суспільних і мистецьких процесів, активно впливаючи на їхній перебіг.

Творчі проєкти академіка Сидоренка, які створили художнику всесвітнє ім’я, експонуються на вернісажах і бієнале численних країн, входять до колекцій провідних музеїв України та світу.
Віктор Сидоренко є одним із найавторитетніших лідерів сучасного мистецтва, який має переконливу громадянську позицію, впізнавану манеру письма, характерне коло жанрових тем, які акумулюються навколо понять про людину, її пам’ять і забуття, про історію і примхливі трансформації часу. Досліджуючи як художник механізми індивідуальної адаптації людини до знеособленості пострадянського суспільства, Віктор Сидоренко намагається репрезентувати глядачу власне бачення цих механізмів.

Illustration

Дорогий Вікторе Дмитровичу, Національна академія мистецтв України зичить Вам, нашому шефові, насамперед здоров’я й радості, бажає, щоби Ваше життя тривало в ритмі благополуччя і злагоди, у вирі перемог і удач, у затишку творчих звершень і наукових здобутків. Нехай Вас оточують увага, турбота, тепло Ваших рідних і близьких.

Колектив Національної академії мистецтв України