Новини НАМ України вітає

Президія та колектив Національної академії мистецтв України щиро вітає члена-кореспондента НАМ України, доктора мистецтвознавства Ігоря Миколайовича Юдкіна із 75-річчям від Дня народження!

21.12.2023

Ігор Миколайович Юдкін – мистецтвознавець, дослідник теорії культури та стилістики. Доктор мистецтвознавства (1996), старший науковий співробітник (2004), член-кореспондент НАМ України (2006). З 1970 року і понині працює в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України (в 1996 – 2016 завідувач відділу). З 2008 також працює в Інституті культурології НАМ України. Є членом Міжнародного комітету славістів (з 2020 р.), членом Національної спілки композиторів України та Міжнародного товариства теорії музики (з 2016 р.).
Упродовж всього життя І. М. Юдкін здійснює активну і творчу науково-дослідну, педагогічну та науково-організаційну роботу в галузі художньої культури, теорії культури та стилістики, значні результати якої знайшли своє яскраве втілення у численних авторських наукових та науково-педагогічних працях і донині мають успішне продовження в роботах наукової і творчої молоді України. 
Основними напрямами наукових досліджень І. М. Юдкіна є застосування лінгвістичних методів у дослідженнях культури, риторика як методика дослідження текстів, ритмологія як інтеграційна міжгалузева дисципліна, загальна стилістика та історія стилів та інше. Своїми фундаментальними науковими розробками в галузі теорії та історії культури вчений здійснив вагомий вплив на зростання ролі мистецького й культурного компонента в розвиткові вітчизняної науки, Ваші науково-культурологічні напрацювання сприяють підвищенню рівня культури, мистецтва і освіти України.

Illustration

Учений є автором численних наукових праць, серед яких наукові статті, одноосібні та колективні монографії. Цього року за значний особистий внесок у розвиток вітчизняної культурології та мистецтвознавства, зокрема підготовку й видання фундаментального монографічного дослідження «Феноменологія культури як методологія інтерпретації» (2020) І.М.Юдкіна було нагороджено Великою Золотою медаллю НАМ України. 
Зичимо Вам, дорогий Ігоре Миколайовичу, щасливої, довголітньої долі, втілення найзаповітніших творчих планів, міцного здоров’я, подальших наукових звершень!