Новини Президія НАМ України вітає

Національна академія мистецтв України палко вітає академіка НАМ України, заслуженого діяча мистецтв України, доктора мистецтвознавства, професора Неллі Корнієнко із ювілейним днем народження

07.04.2024

Неллі Корнієнко – відомий в Україні та за її межами мистецтвознавець, соціолог художньої культури, культурознавець, синергетик, громадський діяч, автор стратегічної концепції і засновник Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса, який очолює з 1996 року. 
Академік Неллі Корнієнко доклала значних зусиль для розвитку Центру Леся Курбаса – інноваційної, багатофункціональної установи, що здійснює фундаментальні й прикладні дослідження, драматургічну, культурологічну, перформативну та відео-перформативну діяльність, пошукові й експериментальні театральні проєкти. З початком війни і до сьогодні працівники Центру під керівництвом Н.М. Корнієнко здійснюють активну волонтерську діяльність. Останнім часом у Центрі створено й презентовано вистави, присвячені Великій війні.Сфера інтересів дослідниці – фундаментальна наука в гуманітарній сфері, зокрема генерація сучасних ідей, реалізація проєктів з креативних індустрій, проводження культурної дипломатії. Вона є ініціатором нового напряму в гуманітаристиці – синергетики художньої культури, частиною якої має стати театрознавство, також є автором низки монографій з цього напряму. Окрема зацікавленість дослідниці – національні культури. За повернення імені Леся Курбаса та інших імен Розстріляного Відродження у світовий науковий і культурний простір та за ініціювання нового напряму була номінована на Міжнародну премію КІОТО (2007). 
Академік Неллі Корнієнко – автор понад 400 наукових, науково-популярних робіт: її окремі дослідження побачили світ 33 мовами, адже мають свою читацьку аудиторію з науковців із різних країн світу. Серед праць останніх років: «Актуальні методології: Про проєктивне мислення і “прецедентне право” в мистецтві (на шляху до нової наукової парадигми)» (2019), «Експансія театру за часів кванта: Спокуса радикальністю» (2020), с статті «Театр і квантовий світ: спокуси вільнодумства», «Театр і квантовий світ: проблеми методології», «Театр “Березіль”» (2023) та інші.

Illustration

Академік Неллі Корнієнко є автором проєкту і головою редколегії щорічного наукового вісника «Курбасівські читання», членом вчених рад. Здійснює потужну освітньо-просвітницьку діяльність: неодноразово виступала з лекціями з проблем теорії, методології та історії української культури в інституціях США (Гарвард, Нью-Йоркський університет), Канади, Німеччини, Польщі, Румунії тощо. Її ім’я входить у національні та світові довідники та енциклопедії (США, Франція, Швейцарія).
Діяльність Неллі Корнієнко гідно поцінована державою: вона є лауреатом Премії імені Леся Курбаса (1998), кавалером «Ордена княгині Ольги» (1999), нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради України (2004), Золотою медаллю НАМ України (2007).
Національна академія мистецтв України бажає Неллі Миколаївні міцного здоров’я, мирного неба над головою, подальших плідних творчих та наукових здобутків.