Новини МИХАЙЛО ПОЖИВАНОВ. ЖИВОПИС

Запрошуємо 11-го квітня, 16:00, до Національної академії мистецтв України на відкриття персональної виставки живопису, державного й громадського діяча, науковця, мецената, письменника і художника, почесного академіка НАМ України Михайла Поживанова

09.04.2024

Михайло Поживанов є засновником Київської художньої галереї «АВС-арт» (з 2009 року), а також серії мистецьких альбомів «Імена». Має понад 100 наукових публікацій, численні авторські свідоцтва на винаходи й патенти, які використовуються в різних країнах. Активно підтримує мистецькі, книговидавничі та соціальні проєкти. Навчався живопису приватно у Фердинанда Гьотца (Австрія), студії живопису та малюнка «L.Studio» (Україна), Анатолія Фурлета (Україна). Михайло Поживанов – член Національної спілки художників України (з 2021 р.), член Національної спілки письменників України (з 2023 р.).

В експозиції багато міста і поза містом.
Усе плинне, контрверзійне, усе неспокійне, бурхливе, швидкозмінне, усе радісне й тривожне, усе бачене за природою мінливого часу, передумане внутрішньо, знаходить своє місце і свій порядок, свою тишу і спокій.

Поживанов любить і бачить у місті кольорову площинну пляму, горизонтальну, вертикальну, нервову зигзагоподібну, іноді наче випадкову лінію у вихорі композиції. Пензель мчить або блукає поміж тими зиґзаґами, або немовби шукає спокою з бажанням усамітнитися на самому краєчку малярської площини.
Поживанов бачить і любить своє місто, чи будь-яке інше місто, місто, в якому зупинився як мандрівний гість і якому припало воно до душі (наприклад, Відень чи Будапешт); він ним пишається, його серце радіє або плаче від руїн Маріуполя. 

Illustration

Ми мандруємо за Поживановим через «Зоряне поле» (Триптих, 2020). У цій мандрівці легко читається «Натюрморт із синьою пляшкою». Поживанівські натюрморти елегійні й емоційні. Художник переконливо демонструє своє персональне право на живописну лірику.Кольорописна мажоризна золота чи краплакова знемога в натюрмортах, чи загадкова таїна жіночих постатей, чи розмай густих зелених, червоних з рожевим, світлозелених з блідо-жовтим горизонталей і криком над ними синіх небес з білими хмарами. (За Олександром Федоруком).
Відкриття виставки відбудеться 11.04.2024, 16:00Національна академія мистецтв УкраїниКиїв, вулиця Бульварно-Кудрявська, 20 Графік роботи виставки: пн-пт, 11:00–17:00