Новини Оксана Мусієнко – переможниця кінофестивалю «Молодість»

«Скіфського оленя» за вагомий внесок в український кінематограф отримала член-кореспондент НАМ України Оксана Мусієнко.

31.10.2023

52-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», який у цьому році повернувся до повного формату, оголосив переможців. Закриття фестивалю відбулося 28-го жовтня у культурному центрі «Краків». Після подяки Збройним силам України розпочалося нагородження переможців кінофестивалю. Зокрема «Скіфського оленя» за вагомий внесок в український кінематограф отримала член-кореспондент НАМ України Оксана Мусієнко.
«Ця відзнака для мене тим більше значуща, що отримала її в час важких випробувань країни, коли наші мужні захисники та захисниці боронять нашу державу. Саме проведення Молодості вже є фактом нашого спротиву. А в залі – всі мої діти: мої студенти, а також діти цих дітей, і може вже далі. Як важливі для мене ці оплески – ця підтримка. Я викладаю стільки, скільки існує Молодість, а доля моя міцно з Фестивалем пов’язана. Скільки про нього написала! А у 1993 році була в журі. Тоді Фестиваль став міжнародним. Бажаю Молодості рухатися далі у вирі подій, до нових звершень!» - написала на своїй сторінці у Фейсбуці Оксана Мусієнко.
Кінофестиваль «Молодість» був започаткований у 1970 році. На початку історії це був дводенний огляд короткометражних фільмів, які були знятими тодішніми студентами кінематографічного факультету Київського державного інституту ім. Карпенка-Карого. Але творці навіть не уявляли, що через 50 років огляди перетворяться у масштабний міжнародний фестиваль і головну кіноподію України. Розвиток молодого професійного кіно — головне завдання фестивалю на сьогодні. В конкурсній програмі беруть участь повнометражні фільми дебютантів та короткий метр. Це ігрові, анімаційні та документальні фільми від авторів зі всього світу. Окремо ми приділяємо увагу кіно, яке було створено українцями чи на території України.
За матеріалами life.pravda.com.ua та molodist.com

Illustration