Подальше проведення заходу, його модерування здійснив академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв НАМ України, член-кореспондент Академії Владислав Корнієнко. У зверненні до присутніх В. Корнієнко акцентував роль тих видань, на сторінках яких всебічно розкрито тему національної культури України, що презентована здобутками її видатних діячів як їх наукова спадщина, що включає, зокрема, авторські лекції і спогади послідовників, учнів, шанувальників.
У своєму виступі автор ідеї та упорядник академік Тетяна Кара-Васильєва приділила увагу передумовам, що інспірували ідею написання книги, відмітила вагомість даного видання для сучасності й майбутнього держави, зокрема для творчості подальших поколінь мистецтвознавців і культурологів. Тетяна Валеріївна висловила слова щирої вдячності представникам наукових установ, що підтримали видання, авторам спогадів, а також широкому колу небайдужих науковців – учнів Л. Міляєвої, які взяли участь у підготовці книги.
Міркуваннями з присутніми поділилася член-кореспондент НАМ України Наталія Владимирова. На її переконання, ця робота є одним із чотирьох ґрунтовних наукових видань, які останнім часом презентувалися у стінах НАМ України. На особливу увагу в цьому аспекті заслуговують матеріали лекцій Л. Міляєвої та бібліографія, оформлена з урахуванням останніх вимог МОН України до наукових видань.
Достатньо широкою, всеохоплюючою є географія даного заходу. Адже у ході подальшого представлення презентації присутні мали можливість почути думки і спогади про Людмилу Семенівну академіка НАМ України Андрія Чебикіна, кандидата мистецтвознавства Анатолія Адруга (Чернігів), члена-кореспондента НАМ України Людмили Соколюк (Харків), кандидатів мистецтвознавства Зої Чегусової та Тетяни Тимченко, кандидата історичних наук Юрія Коренюка.
До слова були запрошені також автори статей, підготовлених для сторінок цього видання, серед яких – представники львівської наукової школи, зокрема кандидати мистецтвознавства Назар Козак, Олег Рішняк, Оксана Садова (Львів), які особисто відвідали презентацію і взяли активну участь в обговоренні тем вищезгаданої книги.Самобутнім виразно-емоційним камертоном видання став той факт, що на сторінках книжки презентовано ряд яскравих, самобутніх ілюстрацій, а саме – портретів, народжених творчим генієм народного художника України, професора Сергія Подерев’янського (1916–2006), чоловіка Людмили Семенівни.