Новини Кінопоказ «Culture vs War» на120-му Le Salon d'Automne в Парижі

Під час 120-го Le Salon d'Automne (Осінній салон) на Гранде Галле де ла Віллет в Парижі був презентований короткий відеоролик із серії фільмів «Culture vs War» («Культура проти Війни»), створений представниками НАМ України

30.01.2024

Як іноземні, так і українські відвідувачі не могли лишитись байдужими, вони не стримували сліз, дивлячись на екран та розглядаючи світлини, які показують українських героїв на передовій, трагічні події війни та водночас несуть в собі віру в перемогу України. Під час 120-го Le Salon d'Automne (Осінній салон) на Гранде Галле де ла Віллет в Парижі був презентований короткий відеоролик із серії фільмів «Culture vs War» («Культура проти Війни»), створений представниками НАМ України (режисер Кадім Тарасов, оператор Юрій Грузінов, продюсер Андрій Різоль, виконавчий продюсер Аліна Краснянська, менеджер проєкту ЄС Марко Ферраро, креативний продюсер Святослав Різоль, оператори Денис Дужник, Олег Руз, Юлія Большінська), а також фільм «Мистецтво без кордонів», створений Національною академією мистецтв України (режисер Олесь Санін, оператор Сергій Кіреєв).
«Один кадр, одна фотографія часто можуть бути більш промовистими, ніж тисяча слів. Щоб привернути увагу світу до подій війни та героїчний спротив українців, ми показуємо історії про наших теперішніх героїв. Це не професійні воїни, це переважно люди мистецтва і культури, які добровольцями пішли захищати рідну землю. Ми показуємо їхні особистісні історії в документальних фільмах-портретах. Ми експонуємо на виставках їх документальні світлини. Зокрема героя проєкту «Культура vs війна» — оператора-постановника та військовослужбовця ЗСУ Сергія Михальчука та військових фотографів-документалістів Костянтина і Влади Ліберових, добровольця та героя Азовсталі фотографа Дмитра Козацького», — зазначив віцепрезидент НАМ України Олесь Санін.
«Я розумію, що найкращі свої фото ми зробили за рік війни. Але якби в мене була б можливість ніколи не робити цих знімків, я б не роздумуючи погодилась. Це не ті знімки, які хочеш робити», — поділилась Влада Ліберова.
«У нас крім автомата є ще камера. І ми можемо те зробити, що цю історію, цю війну запам’ятають», — підкреслив Сергій Михальчук.
Проєкт «Культура vs війна» створюється Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» за підтримки Європейського Союзу European Union in Ukraine, Фонду «МХП-Громаді» та Компанії «Вавілон».

Illustration

Скоро презентацію проєкту ми розкриємо і в домашніх стінах НАМ України, де глядачі самі зможуть познайомитись з авторами та героями історій.
Бути вільними, щоб творити!
Слідкуйте за анонсами НАМ України на наших інформаційних ресурсах.
Посилання на трейлери кіноновел «Culture vs War»:
"Culture vs war. Kostiantyn and Vlada Liberov" 
"Culture vs war. Taras Kompanichenko"
"Culture vs war. Serhiy Zhadan"
"Culture vs war. Akhtem Seitablaiev"
"Culture vs war. Serhii Mykhalchuk"
"Culture VS War. Antytila"
"Culture vs War" documentary project