НовиниМіжнародний фестиваль давньої музики

Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України анонсує низку
концертів

09.08.2023

14-го та 15-го серпня в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України пройдуть фінальні концерти з програми ювілейного XX Міжнародного Фестивалю Давньої Музики у Львові.

Illustration

За минулі роки у рамках фестивалю відбулося чимало яскравих культурних подій. Аналогів йому в Україні немає, – адже це єдиний вітчизняний фестиваль, що так широко, на найвищому професійному рівні представляє давню європейську музику різних напрямків: вокальну та інструментальну, оперну та ораторійну, церковну і світську. Фестиваль був започаткований видатним музикознавцем і композитором Романом Стельмащуком. Після передчасної смерті Романа Степановича 2015 року музичний форум очолила керівниця вокального ансамблю «A cappella Leopolis», також заснованого Стельмащуком, Людмила Капустіна.
Цьогоріч фестиваль вкотре проходить за опіки Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика, під егідою проєкту «Україна. Музи не мовчать», який створила філармонія після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Одним із партнерів фестивалю є Національна академія мистецтв України.
У фестивальні дні для поціновувачів музики представлені п’ять оригінальних, добре продуманих програм із творів українського та європейського Середньовіччя, Ренесансу, бароко й раннього класицизму. Виступають відомі вітчизняні виконавці, а також іноземці: Марек Топоровський (Польща), Норберт Роденкірхен (Німеччина) та Бенджамін Беґбі (Франції).

14-го серпня у концертно-виставковому залі Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України відбудеться концерт «Музичні мости». Виконавці Сергій Гаврилюк (барокова скрипка) та Анна Іванюшенко (клавесин) представлять твори Максима Березовського, Дмитра Бортнянського, Йоганна Себастьяна Баха, Жана-Франсуа Дандріє, Клода Бальбатра та інших композиторів. Анна Іванюшенко переконана: «Музика бароко завдяки своїй гармонії та абсолютно безкорисливій красі здатна лікувати душі». Сподіваємося, це відчують всі, хто відвідає непересічну музичну подію.
15-го серпня на меломанів чекає концертна програма «Скиталець. Мандрівні пісні Середніх віків». Виконавці: всесвітньо відомий ансамбль «Sequentia», авторитетний інтерпретатор середньовічного музичного репертуару у складі Бенджаміна Беґбі (вокал, середньовічна арфа) і Норберта Роденкірхена (середньовічні флейти), а також спеціально запрошений український мультиінструменталіст Всеволод Садовий. У їхньому виконанні прозвучать давні епічні твори, які відсилають до теми подорожей – як реальних, доволі складних і небезпечних мандрів дорогами старої Європи, так і до алегоричних подорожей душі до спокути та самопізнання.Запрошуємо всіх, хто цікавиться давньою музикою, відвідати у ці серпневі дні Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України (вул. Євгена Коновальця, 18д). Початок о 18:00. Вхід на концерти вільний.