Діяльність ЗРНМЦ

Західний регіональний науково-мистецький центр є територіально відокремленим науково-мистецьким структурним підрозділом НАМ України у Львові.
Центр здійснює діяльність на громадських засадах і об’єднує за територіальним принципом дійсних членів (академіків), членів-кореспондентів, іноземних членів та почесних академіків НАМ України.
Центр створено на розширеному засіданні Президії НАМ України та установчих зборах у грудні 2015 року, які відбулися у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких у Львові. Від початку заснування Центр очолював Андрій Бокотей, а 2021 року керівником обрано Михайла Бокотея.

Західний Центр є ініціатором та основним організатором ряду масштабних культурно-мистецьких і наукових проєктів, які діють на постійній основі: Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові, Міжнародний живописний пленер ім. Володимира Патика, Міжнародна науково-практична конференція «Мистецтво в час війни». 
Також Центр був співорганізатором наступних проєктів: ● «Створення інтерактивної мультимедійної експозиції Музею скла у Львові»;● Міжнародна резиденція «European Glass Education” за підтримки Українського культурного фонду;● Міжнародна виставка «3UA» (Польща);● Міжнародна науково-практична конференція «Український джаз на перехресті культур» у рамках XVIII Міжнародного джазового фестивалю «Jazz Bes»;● Міжнародний науковий форум «Музикознавчий універсум молодих»;● Міжнародний круглий стіл за участі професорів Люблінського і Жешувського університетів «Музика й емоції: сучасні підходи до емоційної рецепції музики»;● мистецькі майстер-класи та інше.

Упродовж останніх років відбувається розширення міжнародних наукових і творчих контактів із зарубіжними мистецькими установами й закладами вищої освіти. 
Зокрема з ініціативи Центру було залучено до різних проєктів представників:● Азербайджанської державної художньої академії (Баку, Азербайджан), ● Університету Альфреда (Нью-Йорк, США), ● Естонської академії мистецтв (Таллінн, Естонія), ● Вільнюської академії мистецтв (Вільнюс, Литва), ● Латвійської академії мистецтв (Рига, Латвія), ● Школи мистецтв і дизайну Університету Аалто (Гельсінкі, Фінляндія), ● Вроцлавської академії візуального мистецтва імені Євгенія Гепперта (Вроцлав, Польща), ● Близькосхідного університету (Нікосія, Кіпр), ● Анатолійського університет (Ескішехір, Туреччина), ● Університету мистецтва, ремесла та дизайну «Констфак» (Стокгольм, Швеція), ● Університету мистецтва та дизайну в Братиславі (Словаччина), ● Національної академії мистецтв (Софія, Болгарія), ● Національного університету мистецтв у Бухаресті (Румунія) та інших.

Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові є одним із ключових проєктів Центру. Участь у дванадцяти проведених заходах взяли понад двісті сімдесят художників, кураторів, музейних працівників, педагогів і студентів закладів вищої освіти із тридцяти двох країн.

Зібрана колекція налічує понад півтисячі унікальних авторських творів і входить до збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Музею скла у Львові. У професійній спільноті симпозіум вважається одним із найбільших і найвагоміших, до того ж єдиний у світі, який не перервав діяльності з 1989 року, навіть під час війни.  

Центр займає активну позицію в питаннях збереження пам’яток культури, зокрема об’єктів мистецької спадщини, які були зруйновані або перебувають у критичному стані: мозаїки авторства Володимира Патика та Богдана Сойки у Львові, комплекс декоративних творів у м. Моршин, Львівської області.
У лютому 2020 року з ініціативи Центру підписано Меморандум порозуміння з Львівським національним університетом імені Івана Франка, Львівською національною академією мистецтв, Львівською національною музичною академією імені Миколи Лисенка. Сторони домовилися про заснування наукового часопису, про організацію та проведення наукових форумів, конференцій, семінарів тощо.

З початком повномасштабного вторгнення за участю Центру та його розвинутим міжнародним зв’язкам 207 студенток Львівської національної академії мистецтв, Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури та Харківської державної академії мистецтва та дизайну були влаштовані в 29 вищих закладів освіти в 13 країнах. При цьому слід зазначити, що студенти мали змогу продовжити навчання на засадах академічного обміну.

У січні та травні 2023 року силами Центру було організовано два благодійні аукціони у співпраці з відомим домом «Раґо» (Нью-Йорк, США). Участь у заходах взяли відомі українські митці, а також художники зі США, Данії, Нідерландів, Великобританії, Німеччини, Іспанії, Бельгії та Чехії. Зібрані кошти були скеровані на розвиток можливостей для творчості митців в умовах війни.