Наталія Шпитковська

Радник президента НАМ України

Illustration

Наталія Шпитковська

Радник президента НАМ України
Посада: Засновниця та директорка NS Advisory, ArtCult Gallery. Директорка ЦСМ М17

    Арт-консультантка, арт-менеджерка, кураторка, дослідниця

    Phd в культурології з фокусом на колекціонуванні мистецтва

Наталія Шпитковська є арт-консультанткою, кураторкою та культурною менеджеркою вже понад десять років. Наталія здобула ступінь кандидата культурології в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України за спеціальністю "Історія колекціонування".
"Мої наукові дослідження зосереджені на феномені колекціонування мистецтва та його соціальному і культурному значенні. Насправді, більшість щасливих людей мали звичку колекціонувати. Проте лише одиниці залишили свій слід в історії, зберігши неймовірні та рідкісні мистецькі колекції".
Понад 15 років кар'єра Наталії розвивалася в різних сегментах арт-індустрії, набуваючи цінних практичних компетенцій: арт-менеджмент, мистецьке консультування, організація конференцій, наукових досліджень та управління виставковими проєктами.
Обіймаючи керівні посади в Центрі сучасного мистецтва М17, а раніше в Інституті проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, сьогодні Наталія Шпитковська продовжує співпрацювати з Національною академією мистецтв України, провідною державною установою у сфері мистецької науки та досліджень. Наталія Шпитковська також є засновницею NS Advisory та галереї ArtCult Gallery, яка підтримує благодійні ініціативи і заходи.
Організовуючи міжнародні проєкти, Наталія підтримує важливі зв'язки з відомими міжнародними культурними інституціями, музеями, галереями та колекціонерами, такими як Фонд Байєлер, Christie's, ярмарок Art Basel, Frieze, Contemporary Istanbul, Український інститут, Український культурний фонд, Національний художній музей України та інші.
За свою кар'єру Наталія провела понад 50 різноманітних художніх виставок в Україні та за кордоном, серед яких "Ukrainian Insights" у штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, Нью-Йорк; "Ізраїльське сучасне мистецтво" в Україні, міжнародний арт-проект "Супергерой" у Національній академії мистецтв України, "Пам'ять несвідомого" у Центрі Вудро Вільсона у Вашингтоні; "Вугільна мета", Міністерство закордонних справ України; "Коефіцієнт незалежності", Американський дім в Україні та ін.

Вибрані останні проєкти

Illustration

Проєкт «Концентрація волі»

Проєкт «Концентрація волі» в рамках XV платформи культурних ініціатив «Новітні спрямування», що послідовно проходив у просторах трьох інституцій організаторів: перший етап відбувся в травні в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України, другий – в червні, у Центрі сучасного мистецтва М17, завершальна частина виставкового проєкту відкрилася в Національній академії мистецтв України.  

Illustration

Благодійний аукціон "Мистецтво без кордонів"

28 січня 2023 року Фонд The Natalia Cola Foundation разом із Королівською академією мистецтв (Royal Academy of Arts) організовали благодійний аукціон та вечерю на підтримку Національної академії мистецтв України (НАМ України, Україна, м. Київ). Natalia Shpytkovska Art Advisory виступив Партнером та Радником благодійної події. Всі роботи були виставлені в Королівській академії мистецтв під час заходу.

Illustration

В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х

«В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х» – масштабний виставковий проєкт у музеї Тиссена-Борнемісса (Мадрид, Іспанія), що став глибинним дослідженням українського мистецтва XX століття, представленим у міжнародних мистецькіх інституціях.На виставці були представлені близько 100 експонатів з провідних українських музеїв та державних і приватних колекцій Західної Європи (Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Австрії). 

Illustration

Презентація проєкту "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х" в Fondation Beyeler, Базель

Презентація виставки «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х» відбулася 15 червня 2022 у Fondation Beyeler, Базель, Швейцарія. Директор Fondation Beyeler Сем Келлер відзначив важливість проєкту і висловив зацікавленість історією українського модернізму, що, на його думку, заслуговує більшої уваги та досліджень з боку міжнародних інституцій.