Наталія Кола

Почесна меценатка та амбасадорка НАМ України 2022-2023 років

Illustration

НАТАЛІЯ КОЛА

Почесна меценатка та амбасадорка НАМ України 2022-2023 років
Посада: Президент фонду The Natalia Cola Foundation

    Благодійниця

    Кандидат наук

Наталія Кола є благодійницею, меценаткою, мистецтвознавицею, засновницею та Президентом фонду The Natalia Cola Foundation.
Наталія народилася і виросла в Україні, здобула ступінь кандидата наук в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Пізніше вона продовжила вивчати історію мистецтва в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури та в інституті Sotheby’s.
Після переїзду до Лондона в 2007 році Наталія Кола взяла активну участь у житті британської мистецької спільноти, почала підтримувати молодих художників й налагоджувати партнерські відносини з провідним культурними інституціями Британії.
Сьогодні Наталія Кола є засновницею фонду The Natalia Cola Foundation, діяльність якого спрямована на підтримку інституцій, що цінують традиції та водночас популяризують сучасних митців. Цінностями фонду є прийняття вільного способу мислення та вільного дискурсу. Зараз Наталія співпрацює з галереєю Серпентин, Королівською академією мистецтв, фондом Бейлера та Українським інститутом.
Наталія Кола сприяла реалізації такого масштабного проєкту, як презентація та видання каталогу "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х", фундаментального дослідження українського мистецтва XX століття, представленого у музеї Тиссена-Борнемісса (Мадрид, Іспанія). За підтримки фонду Наталії Коли було проведено ряд лекції в Королівській академії мистецтв, присвячених сучасному мистецтву та його взаємозв'язку з історією світового мистецтва й актуальними культурно-соціальними питаннями.

Вибрані мистецькі проєкти

Illustration

Презентація проєкту "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х"

Як меценат і поціновувач мистецтва Наталія Кола багато зробила для проєкту "В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900 – 1930-х", спрямованого на поглиблене вивчення українського мистецтва ХХ століття, представленого на міжнародній мистецькій арені.

Illustration

Меггі Гемблінг про Френсіса Бекона: Людина і Звір

​Друга зустріч із серії Artist Talks від Королівської академії мистецтв була присвячена Френсісу Бекону та його нестримному захопленню тваринами. Головним спікером стала Меггі Гемблінг, головний партнер події - фонд Наталії Коли.

Illustration

Дискусія Райана Гандера та Гільда ​​Вільямса

Дискусія проходила влітку 2022 року в Королівській академії мистецтв. Райан Гандер — всесвітньо відомий британський художник-концептуаліст, Гільда ​​Вільямс — критик сучасного мистецтва, викладач, куратор, культурний журналіст BBC.