Положення про Комісію почесних академіків НАМ України

Поняття Комісії почесних академіків НАМ України

Комісія почесних академіків Національної академії мистецтв України (надалі – Комісія почесних академіків НАМ України) – це колегіальний орган, утворений за ініціативи Національної академії мистецтв України.
Комісія почесних академіків НАМ України спрямована на сприяння розвитку науки, мистецтва та мистецької освіти шляхом залучення почесних академіків до реалізації основних завдань і напрямків діяльності НАМ України. Комісія почесних академіків НАМ України забезпечує співпрацю між почесними академіками НАМ України та визначними діячами науки й мистецтва, які мають високий авторитет у своїй галузі. Її діяльність зосереджена на виконанні консультативних, організаційних та аналітичних завдань, спрямованих на підвищення ефективності роботи НАМ України та посилення її впливу у сфері науки, культури й мистецтва.
Комісія почесних академіків НАМ України створюється з метою об’єднання обраних почесних академіків НАМ України задля розвитку співпраці з провідними науковцями, митцями, представниками адміністрації та громадськості, які мають значний внесок у розвиток мистецтва, науки та мистецької освіти.

Принципи діяльності Комісії почесних академіків НАМ України

ЗАКОННІСТЬ

САМОВРЯДУВАННЯ

ГЛАСНІСТЬ

ПРОЗОРІСТЬ, ВІДКРИТІСТЬ ТА ПУБЛІЧНІСТЬ

ОБ’ЄКТИВНІСТЬ

ЕТИЧНІСТЬ

БЕЗПЕРЕРВНІСТЬ

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

КОЛЕГІАЛЬНЕ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

Завдання Комісії почесних академіків НАМ України

● об’єднання зусиль почесних академіків НАМ України для сприяння розвитку у галузі науки, мистецтва, освіти та культури;● розширення науково-дослідницької та експертно-консультаційної діяльності у науковій культурній та мистецькій галузях шляхом залучення до співпраці фахівців, які не входять до складу НАМ України, але є авторитетними у своїй галузі;● організація спільних заходів, семінарів, конференцій за участі почесних академіків НАМ України;● сприяння інтеграції НАМ України у міжнародну науково-мистецьку спільноту шляхом розширення співпраці з іноземними членами НАМ України;● розвиток наукового і культурного співробітництва з іноземними вченими митцями та фахівцями, а також представниками української діаспори.

Обов’язки Комісії почесних академіків НАМ України

● дотримання вимог Конституції України, норм чинного законодавства України, Статуту НАМ України;● відповідальне ставлення до виконання своїх завдань, визначених цим Положенням;● дотримання культури спілкування;● не допускати дій і вчинків, які можуть негативно вплинути на авторитет НАМ України;● не розголошувати службову інформацію, яка стала відома у зв’язку з виконанням завдань та функцій, визначених цим Положенням.

Порядок створення та членство в Комісії почесних академіків НАМ України

Комісія почесних академіків НАМ України утворюється шляхом видання рішення Президії Національної академії мистецтв України.
Членами Комісії почесних академіків НАМ України можуть бути обрані почесні академіки НАМ України, а також особи, що є громадянами України або іноземцями, які зробили вагомий внесок у розвиток національного мистецтва, мистецтвознавства, культурології, мистецької освіти та науки.
Зміни до складу Комісії почесних академіків НАМ України можуть вноситися за пропозицією Президії НАМ України.Члени Комісії почесних академіків НАМ України входять до її складу добровільно і працюють на громадських засадах.Члени Комісії почесних академіків НАМ України обираються на строк 5 років.

Управління Комісією почесних академіків НАМ України

Очолює Комісію почесних академіків НАМ України Голова, який обирається на її засіданні з членів Комісії почесних академіків НАМ України шляхом голосування.
Голова Комісії почесних академіків НАМ України:● здійснює загальне керівництво роботою Комісії почесних академіків НАМ України;● скликає, організовує підготовку та проводить засідання Комісії почесних академіків НАМ України;● розподіляє обов’язки між заступником, секретарем та іншими членами Комісії почесних академіків НАМ України;● представляє Комісію почесних академіків НАМ України у взаєминах з органами державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями з питань, віднесених до його повноважень;● несе персональну відповідальність за організацію взаємодії з Президією та відділеннями НАМ України.
З числа членів Комісії почесних академіків НАМ України також можуть обиратися заступник Голови Комісії почесних академіків НАМ України та секретар.
Члени Президії не можуть бути обраними Головою Комісії почесних академіків НАМ України, його заступником або секретарем.

Порядок роботи Комісії почесних академіків НАМ України

Напрямки діяльності Комісії почесних академіків НАМ України визначаються на її засіданні з урахуванням пропозицій Президії НАМ України. Основною формою роботи Комісії почесних академіків НАМ України є засідання.
Засідання Комісії почесних академіків НАМ України є правомочними, якщо на них присутня більшість її членів. Рішення Комісії почесних академіків НАМ України приймається більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні.Рішення Комісії почесних академіків НАМ України доводяться до відома керівництва, Президії та колективу НАМ України, а також, у разі потреби, до громадськості.
Комісія почесних академіків НАМ України у своїй діяльності керується Конституцією України та нормами чинного законодавства України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Статутом НАМ України, постановами Загальних зборів та Президії НАМ України; наказами, розпорядженнями та дорученнями Голови Комісії почесних академіків НАМ України та президента Академії, а також цим Положенням.

Права Комісії почесних академіків НАМ України

Комісія почесних академіків НАМ України має право:● вносити пропозиції щодо вдосконалення процедур обрання почесних Академіків;● співпрацювати з органами управління НАМ України, науковими установами та іншими організаціями для виконання своїх завдань;● запрошувати до участі у своїй роботі експертів, консультантів, представників громадськості;● ініціювати та організовувати конференції, семінари, круглі столи, пов’язані з діяльністю почесних академіків;● проводити зустрічі з кандидатами для обговорення їхніх наукових та мистецьких досягнень;● отримувати необхідні матеріали, документи та іншу інформацію від структурних підрозділів НАМ України;● користуватися інформаційними, матеріальними та технічними ресурсами, необхідними для виконання завдань Комісії;● брати участь у розробці стратегічних програм і планів НАМ України;● проводити моніторинг діяльності почесних академіків у рамках їхньої співпраці з НАМ України; ● висувати ініціативи щодо міжнародної співпраці, грантових програм, науково-освітніх проєктів;● започатковувати нові форми співробітництва між НАМ України та іншими інституціями (в тому числі і за межами України);● встановлювати порядок своєї діяльності відповідно до затвердженого Положення;● представляти інтереси НАМ України у співпраці з іншими науковими та культурними установами;● делегувати своїх представників для участі в офіційних заходах та програмах.

Внесення змін та доповнень до Положення про Комісію почесних академіків НАМ України

Зміни та доповнення до Положення про Комісію почесних академіків НАМ України можуть бути внесені за ініціативою Президії НАМ України, а також членів Комісії почесних академіків НАМ України.
Доцільність та характер змін, що пропонується внести, розглядаються на засіданні Комісії почесних академіків НАМ України та оформлюється рішенням.

Члени Комісії почесних академіків НАМ України

  • Поживанов Михайло Олександрович

    Голова Комісії почесних академіків НАМ України

  • Сусленський Олександр Семенович

    Заступник голови Комісії

  • Попко Вадим Вікторович

    Секретар Комісії