Валентина Гаврилівна Виродова-Готьє

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Валентина Гаврилівна Виродова-Готьє

  нар. 1934

Художник-живописець, педагог

  Член-кореспондент НАМ України (2009)

  Заслужений діяч мистецтв України (1989)

  Професор (1990)

  Лауреат мистецької премії «Київ» ім. Сергія Шишка (2001)

  Член Національної спілки художників України

Валентина Гаврилівна Виродова-Готьє - знаний майстер портрета, тематичної картини та пейзажного живопису. Її творчу індивідуальність визначають почуття високого патріотизму, цілеспрямованість в образному втіленні значущих тем сучасності та велика працездатність. Творам художниці притаманна розкутість композиційної фантазії, глибоке відчуття кольору. Головна тема творчості – образи сучасників. Картини Валентини Виродової-Готьє вражають граничною ясністю і лаконізмом композиційної режисури, самобутнім відчуттям природи, величчю образів українського народу, свідчать про майстерне володіння кольором та малюнком. Тонка живописна культура, образність і поетична насиченість творів здобули їй широке визнання серед фахівців та шанувальників образотворчості як в Україні, так і за її межами.
Понад 50 років творчого життя художниця присвятила педагогічній роботі в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, де пройшла шлях від асистента до професора кафедри живопису, передаючи свої знання і вміння не одному поколінню художників-живописців.
Нагороджена: Золотою медаллю НАОМА (2009), Золотою медаллю НАМ України (2012), медалями «В пам’ять 1500-річчя Києва» (1982), «Ветеран праці» (1988). Почесною Ленінською Грамотою Шевченківського РК КП України, Шевченківського РК ЛКСМУ.