Максим Олегович Тимошенко

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Максим Олегович Тимошенко

  нар. 1972

Хоровий диригент, культуролог, громадський діяч

  Член-кореспондент НАМ України (2021)

  Заслужений діяч мистецтв України (2015)

  Кандидат культурології (2013)

  Доктор філософії в культурології (2016)

  Професор (2017)

  Почесний громадянин міста Києва (2023)

Максим Олегович Тимошенко – президент екологічної національної організації «Зелений Хрест» в Україні («Green Cross» Ukraine), член ради директорів Міжнародного Зеленого Хреста – екологічної організації при ООН; президент Міжнародної фундації «Дні України», удостоєний звання «Посол миру». З листопада 2018 року – ректор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.
М.О. Тимошенко уособлює спадковість мистецьких традицій України. Вихований і сформований у родині відомого хорового диригента, громадського діяча, ректора Київської консерваторії та засновника Національної академії мистецтв України Олега Семеновича Тимошенка. Перебуваючи на посаді професора Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, захистив дисертацію та отримав науковий ступінь доктора філософії. Проблематика його дослідження охоплює широкий науковий простір у розрізі міждисциплінарного аналізу і стратегічної розбудови мистецької галузі України. М.О. Тимошенко передає свій науковий досвід здобувачам-магістрам Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського в царині сучасного мистецтвознавства та культурології.
Маючи досвід роботи в апараті Верховної Ради України, він презентував стратегічні цілі й завдання сучасної культури України. Очоливши НМАУ ім. П.І. Чайковського, М.О. Тимошенко чітко окреслив пріоритети розвитку закладу. За його сприяння як ректора принципово змінено стратегію розвитку НМАУ, розпочато реконструкцію будівлі, залучено значні інвестиції між-народних компаній з метою підтримки й оновлення Академії, її інструментарію та бібліотечних фондів, налагоджено потужні партнерські стосунки НМАУ ім. П. І. Чайковського з провідними Європейськими творчими та освітніми інституціями. насамперед з освітньою програмою Європейського Союзу «Еразмус+». Ректору також вдалось привернути увагу до Академії видатнихособистостей сучасності, серед яких – Пласідо Домінго, Рікардо Муті, Джек Ма, яким він вручив під час офіційної церемонії посвідчення «Почесний професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського». Важливу роль М.О. Тимошенко відіграє в становленні та розбудові сучасної міжнародної мистецької освіти. За його ініціативою у м. Хеншуї (провінція Хебей, КНР) було створено афілійовану з НМАУ нову інституцію вищої музичної освіти – Міжнародну академію музики і мистецтв імені П. І. Чайковського, почесним президентом якої став М.О. Тимошенко. Він є також почесним професором Хеншуйського університету і Таджицької Національної консерваторії ім. Т. Сатторова. М.О. Тимошенко увійшов до складу Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, як єдиний представник галузі мистецької освіти. Як ініціатор і співорганізатор численних мистецьких проектів і творчих заходів, як співголова оргкомітетів Всеукраїнської відкритої музичної олімпіади «Голос Країни» та Всеукраїнського конкурсу піаністів імені С. Прокоф’єва, вінактивно сприяє розвитку сучасного мистецького простору України.
Як науковець, М.О. Тимошенко є автором понад 20 публікацій в академічних збірниках і провідних, затверджених ВАК України, виданнях із культурології: «Культура і сучасність», «Актуальні проблеми теорії, історії та практики художньої культури», «Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв» (нині «Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв»). Він бере участь також у численних наукових конференціях.
М.О. Тимошенко є співавтором академічної 5-томної «Української етнокультурологічної енциклопедії» (2013) та «Української енциклопедії етномистецтвознавства і етнокультурології» в 5-ти томах (2014). Обидві енциклопедії видані під егідою Національної академії мистецтв України та Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. На сьогодні це єдині в Україні академічні енциклопедичні видання з культурології. Він є також автором підручника «Міжнародні гуманітарні стратегії: теорія і практика», затвердженого Міністерством освіти і науки України як підручник для вищих навчальних закладів.
Академік Всеукраїнських громадських організацій "Українська академія наук" та "Українська технологічна академія".
Нагороди: «Відмінник освіти» (нагрудний знак Міністерства освіти і науки України) (2017). Орден «За заслуги» ІІІ ст. (2006).