Анатолій Анатолійович Солов’яненко

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Анатолій Анатолійович Солов’яненко

    нар. 1980

Режисер-постановник, педагог, театральний діяч

    Член-кореспондент НАМ України (2021)

    Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2011)

    Народний артист України (2008)

    Заслужений діяч мистецтв України (2002)

    Кандидат мистецтвознавства (2005)

    Професор (2021)

Анатолій Анатолійович Солов’яненко отримав освіту на юридичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка та у Київському національному університеті культури і мистецтв за спеціальністю «Театральна режисура».
З 2000 року А.А. Солов’яненко розпочав роботу у Національній опері України на посаді асистента режисера. У 2005 році після завершення аспірантури КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, захистив кандидатську дисертацію на тему «Оперно-режисерська діяльність Ірини Молостової». На сцені театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка, де митець є головним режисером, він здійснив низку яскравих постановок, зокрема «Мойсей» М. Скорика, «Ярослав Мудрий» Г. Майбороди, «Норма» В. Белліні, «Дон Карлос» Дж. Верді, «Казка про Царя Салтана» М. Римського-Корсакова, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова, «Севільський цирульник» Дж. Россіні. А. Солов’яненко є автором і ведучим телевізійного проекту «Антракт з Анатолієм Солов’яненко» Національної телекомпанії України, у рамках якого здійснено близько 100 телеперадач, виступив головним режисером понад 500 загальнодержавних та міжнародних мистецьких заходів і концертних програм.
Нагороджений: орденом «За заслуги» ІІІ, ІІ і І ступенів, орденами князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів. Він також має за розпорядженням Президента Грузії найвищу державну нагороду цієї країни «Орден честі». У 2015 році за вагомий внесок у пропаганду італійської культури А. Солов’яненко першим з українських оперних режисерів був нагороджений Орденом «Зірка Італії». Нагрудний знак «Знак пошани» (2006) від Київської міської державної адміністрації.