Олександр Валерійович Соболєв

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Олександр Валерійович Соболєв

    нар. 1977

Дизайнер-графік, теоретик дизайну

    Член-кореспондент НАМ України (2021)

    Кандидат мистецтвознавства (2005)

    Професор (2016)

    Член спілки дизайнерів України

Олександр Валерійович Соболєв народився 6 липня 1977 року в м. Харкові. У 1999 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Графічний дизайн». У 2004 році захистив дисертацію «Інтеграція дизайну і маркетингу в сучасній проектній культурі» та здобув науковий ступінь кандидата мистецтвознавства. Член спілки дизайнерів України з 2007 року. У 2016 році присвоєно вчене звання професора. Загальний трудовий стаж понад 25 років, на керівних посадах Харківської державної академії дизайну і мистецтв – понад 8 років. З 2014 року й донині – перший проректор з науково-педагогічної роботи ХДАДМ. Професійний викладач, що постійно удосконалює навчальні програми та впроваджує новаторські методи навчання.

Автор численних (47 позицій) наукових та навчально-методичних праць, з-поміж яких: «Дизайн, як «інструмент» маркетингу» (Харків, 2002); «Застосування аналітичної функції маркетингу при проектуванні об’єктів графічного дизайну» (Харків, 2008); «Особенности современной коммуникации и их влияние в сфере графического дизайна» (Вітебськ, 2014); «Инновационные подходы как эффективный инструмент совершенствования рекламно-полиграфической продукции» (Білгород, 2014); «Проектування об’єктів інформаційного дизайну: навчальний посібник» (Харків, 2015) та ін.

Олександр Валерійович Соболєв є видатним представником Харківської школи дизайну, постійно налагоджує та підтримує міцні контакти з профільними кафедрами Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури та Львівською національною академією мистецтв. Ним постійно ведеться робота з підтримки міжнародних зв’язків з питань формування вищих
художніх шкіл, обміну творчим та педагогічним досвідом з Литвою, Польщею, Китаєм, Словаччиною, Туреччиною та іншими країнами.