Ігор Володимирович Щербаков

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Ігор Володимирович Щербаков

  нар. 1955

Композитор, педагог, громадський діяч

  Член-кореспондент НАМ України (2013)

  Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1999)

  Заслужений діяч мистецтв України (1996)

  Професор (2011)

  Лауреат Мистецької премії «Київ» ім. А. Веделя (2004)

Ігор Володимирович Щербаков належить до генерації сучасних українських композиторів, є лідером нинішнього покоління музикантів, організатором та музичним директором фестивалю «Міжнародний форум музики молодих», музичним директором Міжнародного фестивалю «Музичні прем’єри сезону». Одним із перших в останній чверті ХХ століття звернувся до духовної тематики й продовжує активно працювати у цій сфері, що близька йому ідеалами, темами, образами.

Творчий доробок І. Щербакова становлять: опера, ораторії, симфонічні твори, концерти, камерні симфонії, хорова та камерно-інструментальна музика, музика для дітей і драматичних вистав. Його твори широко виконуються як в Україні, так і за її межами: Алжирі, Білорусі, Італії, Канаді, Мексиці, Німеччині, Польщі, Словаччині, США, Угорщині, Узбекистані, Швейцарії тощо. Твори митця видаються в Україні, США, Швейцарії. Компакт-диски з музикою композитора записані в Польщі, США, Швейцарії. І. Щербаков уміло поєднує творчу діяльність з педагогічною. Його вихованці стають лауреатами міжнародних конкурсів, членами Національної спілки композиторів України, продовжують навчання в престижних європейських ЗВО.

Нагороджений: орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2008), орденом Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, нагрудним знаком Київського міського Голови «Знак пошани».