Жанна Юхимівна Колодуб

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Жанна Юхимівна Колодуб

    нар. 1930

Композитор, педагог

    Член-кореспондент НАМ України (2009)

    Народна артистка України (2009)

    Професор (1995)

    Лауреат премії «Золота фортуна» (Міжнародна Академія якості та популярності) (2002)

    Лауреат премії ім. М.В. Лисенка (2002)

    Лауреат премії "Золота фортуна" (2002)

    Лауреат премії ім. В.С. Косенка (2004)

    Лауреат двох перших премій Міжнародного конкурсу «Сурми‑96» (м. Рівне)

    Лауреат Міжнародного конкурсу композиторів Іванни та Мар’яна Коць, США (2005)

Творчість Жанни Юхимівни Колодуб представлена різноманітними музичними жанрами: музика для музичного театру – балети, мюзикли, музика до вистав у драматичних театрах, твори симфонічної, камерно-інструментальної, хорової, вокальної музики.

Особливі сторінки творчості Ж. Колодуб – це інструментальні концерти з оркестром, музика для духових інструментів: концерти, сольні п’єси, велика кількість ансамблів різного складу; і музика для дітей та юнацтва: балети, музичні спектаклі, пісні й інструментальна музика. Нею створено великий концертно-педагогічний репертуар для виконавців на різних інструментах, оркестрів, твори для конкурсних виконань.

Творчій манері композиторки притаманні філософська глибина, сучасна манера вислову, особлива музична виразність, оригінальна стилістика, яка базується на національній основі з використанням новітніх композиторських технік. Музика Ж. Колодуб відома в Україні та за її межами. Видавництва України, Англії, Росії, Канади, США, Німеччини видають твори композиторки, випускають компакт-диски. Видатні виконавці в Україні та за кордоном заносять до репертуару твори Ж. Колодуб, музикознавці пишуть дипломні роботи, наукові праці, дисертації.

Значну роль в житті композиторки відіграє педагогічна діяльність, де вона виявила своє дарування знавця особливостей педагогічного процесу. Свої знання Ж. Колодуб викладає у наукових роботах з проблем виконавства, педагогіки, естетичного виховання. Вже понад 50 років є педагогом Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, де виховала більш як 300 студентів, серед яких багато народних та заслужених артистів, лауреатів українських та міжнародних конкурсів. Композиторська, педагогічна праця, а також виконавська діяльність поєднується з культурно-просвітницькою та громадською роботою. З 1968 року вона є заступником голови, а тепер голова комісії музично-естетичного виховання дітей та молоді НСКУ, член комісії НСКУ з прийому до Спілки композиторів, працює головою журі багатьох всеукраїнських і місцевих конкурсів, є членом наглядової ради «Фонду культури» України.

Нагороджена Золотою медаллю НАМ України (2010).