Кирило Григорович Кашліков

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Кирило Григорович Кашліков

    нар. 1969

Актор, педагог, режисер, театральний менеджер

    Член-кореспондент НАМ України (2021) 

    Народний артист України (2011)

    Лауреат театральної премії «Київська пектораль»

Кирило Григорович Кашліков, отримавши вищу освіту у Київському державному інституті театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого, з 1992 року почав працювати як актор у Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки. Згодом у цьому ж навчальному закладі митець отримав диплом і за спеціалізацією «театральний менеджмент».
К. Кашліков створив понад 40 ролей у виставах сучасного і класичного репертуару, серед яких: «Школа скандалу» Р. Шерідана, «Двері грюкають» М. Фермо, «Ігри на задньому дворі» Е. Мазії, «Королівські ігри» Г. Горіна, «Пані міністерша» Б. Нушича, «№ 13 (Шалена ніч, або одруження Пігдена)» та «Занадто одружений таксист» Р. Куні, «Дерева помирають стоячи» А. Касони та ін. Митець знімається у кіно, ним створена низка різноманітних образів у радіо- та телевізійних постановках. Роботу в театрі К.Г. Кашліков багато років поєднує з педагогічною діяльністю. Він викладав акторський тренінг на кафедрі майстерності актора КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, керував Професійною студією молодих акторів при театрі російської драми ім. Лесі Українки. У 2007 році відбувся режисерський дебют митця. Нині у його творчому доробку режисера-постановника у поточному репертуарі театру 6 вистав. Серед них: «Джульєтта та Ромео» (за В. Шекспіром), «Загадкове нічне вбивство собаки» С. Стівенса (за романом М. Хеддона), «Каліка з острова Інішмаан» М. Макдонаха.
На сьогодні, продовжуючи активну акторсько-режисерську діяльність, К.Г. Кашліков обіймає посаду директора-розпорядника театру.
Нагороджений нагрудним знаком «За мужність», Великою Золотою медаллю НАМ України (2019).