Володимир Миколайович Бондаренко

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Володимир Миколайович Бондаренко

    нар. 1953

Художник- дизайнер

    Член-кореспондент НАМ України (2004)

У центрі Володимира Бондаренка уваги – музейні та виставкові експозиції, інтер’єри громадських та приватних споруд. Він – автор концепції нового українського дизайну, організатор різноманітних творчих проектів. За період з 1982 по 2003 рік узяв участь у понад 20 всеукраїнських та міжнародних виставках у Києві, Москві, Нюрнбергу, Вероні, Франкфурті, Берліні. У 1987 році художником була створена знаменита експозиція республіканської виставки «Молодість країни», що увійшла до історії сучасного українського мистецтва як знакова та переломна. Проявив себе як талановитий педагог – в очолюваному ним дизайнерському бюро «ART–TEK» розпочинають творчий шлях багато молодих, талановитих і перспективних художників. 
В. Бондаренко широко репрезентує сучасний український дизайн у світі: 1991 року ним була створена концепція першої української експозиції дизайну на Міжнародній виставці Consumenta у Нюрнбергу. Особливе місце у творчому доробку художника посідають меблі; в цій галузі йому належать запатентовані технологічні винаходи. Його роботи вражають тонким розумінням матеріалу, якістю виконання, демонструють єдність нових форм, технологій і матеріалів. Творчість митця має численні відгуки в пресі. 
1953 — народився 11 лютого у м. Харкові.1977 — закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Інтер’єр та обладнання».1977 — розпочав трудову і творчу діяльність як художник Харківського художньо-промислового комбінату Художнього фонду України.1997 — створив і очолив (креативний директор) дизайн-бюро «ART-TEK».
Посада: креативний директор дизайн-бюро «ART-TEK».
Член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів Українилауреат конкурсів арт-дизайну, міжнародних фестивалів архітектури і дизайну.Нагороджений Срібною медаллю НАМ України (2013).