Айдентика НАМ України

В основі айдентики Національної академії мистецтв України — ідея багатовікової історії розвитку візуальної культури України через призму синтезу сучасних мистецтв та дизайну. Тому при створенні будь-яких носіїв у рамках візуального стилю важливо пам’ятати про такі ключові засоби виразності, як фірмові кольори та шрифт.

Фірмові кольори

СИНІЙ

HEX #14213dRGВ 20, 33, 61CMYK 67, 46, 0, 76

ЖОВТИЙ

HEX #cfa658RGВ 207, 166, 88CMYK 0, 20, 57, 19

ЧОРНИЙ

HEX #262627RGВ 38, 38, 39CMYK 3, 3, 0, 85

organisation-committee-agency-organization-assosiation

СІРИЙ

HEX #e5e5e5RGВ 229, 229, 229CMYK 0, 0, 0, 10

Логотип НАМ України

Логотип Національної академії мистецтв України складається із знака або знака та шрифтової частини. Існує кілька варіантів побудови залежно від кольору та композиції макета. 

Illustration

Темний знак на світлому фоні

Illustration

Світлий знак на темному фоні

Illustration

Темний знак та шрифтова частина українською на світлому фоні

Illustration

Світлий знак та шрифтова частина українською на темному фоні

Illustration

Темний знак та шрифтова частина англійською на світлому фоні

Illustration

Світлий знак та шрифтова частина англійською на темному фоні

Історія логотипу НАМ України

Автор логотипу НАМ України - Василь Якович Чебаник, відомий в Україні та за її межами художник-графік, член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2013), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019), заслужений діяч мистецтв України (1979), професор (1980).
Василь Чебаник працює в галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, інтролігації. У період з 2000 по 2021 рік займався розробкою одних із найвідоміших насьогодні шрифтових наборів для української абетки - "Рутенії", що базовані на графічних традиціях Київської Русі та Козацьких скорописах і були створені в межах проєкту ''Графіка української мови». 
Шрифт логотипу Академії, що складається із букв "А" та "м", також відноситься до "Рутенії". Головною метою автора було створення державного шрифту, який базувався б на історичному українському почерку і слугував державним атрибутом і засобом самоідентифікації нації. За словами автора, кожна буква його шрифту наповнена глибоким символізмом. За роботу над проєктом професор Чебаник отримав Шевченківську премію.
Особиста художня практика митця відчутно вплинула на розвиток культури шрифту в Україні. На цьому шляху він є продовжувачем традицій, закладених Василем Кричевським і Георгієм Нарбутом. Вільний майстерний рисунок, графічна експресія, переконлива образність, глибока проникливість у змістовно-стильову тканину і сутність літературного твору стали прикметними рисами Василя Чебаника як автора ілюстрацій до численних книжкових видань. 

Шрифт

Фірмовою гарнітурою бренду НАМ України є шрифт e-Ukraine та e-Ukraine Head, розроблені українським шрифтовим дизайнером Дмитром Растворцевим у складі Fedoriv Design Agency за підтримки Миністерства цифрової трансформації України. 
Шрифт увібрав традиційні форми української графічної культури початку ХХ століття, що частково успадкували естетику українського бароко. Завдяки простому написанню й особливій будові літер шрифт є сучасним й інклюзивним.
Гарнітура має 7 різних накреслень: Bold, Medium, Regular, Light, Extra light, Thin, Italic. 

Illustration
Illustration