Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна

Академік НАМ України

Illustration

Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна

    нар. 1941

Мистецтвознавиця

    Академік НАМ України

Кара-Васильєва Тетяна Валеріївна — українська мистецтвознавиця, доктор мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв України, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України.
Тетяна Валеріївна Кара-Васильєва народилась у Києві і закінчила Київський державний художній інститут. Вона є членом НСХУ та очолює сектор народного мистецтва України в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України імені Максима Рильського. Також вона є доктором мистецтвознавства та член-кореспондентом АМ України. У 2012 році вона отримала Шевченківську премію в номінації «літературознавство і мистецтвознавство» за книгу «Історія української вишивки». Крім того, Тетяна Валеріївна Кара-Васильєва є дружиною українського письменника Юрія Ярмиша та матір'ю українського історика Олексія Толочка та економіста-міжнародника Андрія Ярмиша.
Тетяна Валеріївна Кара-Васильєва має вражаючий науковий доробок в галузі української вишивки та художніх промислів. Серед її видань - "Полтавська народна вишивка", "Українська вишивка", "Шедеври церковного шитва України" та інші. Вона також співавтор кількох колективних видань, включаючи "Художні промисли України" та "Історія українського мистецтва".