Галина ГригорівнаСтельмащук

Академік НАМ України

Illustration

Галина ГригорівнаСтельмащук

  нар. 1943

Мистецтвознавиця

  Академік НАМ України (2017)

  Доктор мистецтвознавства (1994)

  Професор (1996)

  Відмінник освіти України (2000)

  Лауреат Премії Президента України «Українська книжка року» (2016)

  Лауреат Львівської обласної премії імені Святослава Гординського (2002)

Стельмащук Галина Григорівна від 2003 р. завідувачка кафедри історії та теорії мистецтва, знана українська учена в галузі історії і теорії декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва, етнології, зробила вагомий внесок у розвиток українського мистецтвознавства і народознавства. Має друковані монографії, навчальні посібники, розділи у колективних наукових виданнях НАН України (всього понад 400 публікацій). Праці публікувалися у часописах США, Польщі, Канади, Білорусі. Учасниця 10 наукових експедицій, у яких зібрані матеріали в усіх етнографічних регіонах України, у тому числі і в зоні Чорнобильської АЕС. Вона членкиня редколегій наукових видань НАН України, наукових збірників і журналів, рецензентка багатьох монографій, упорядниця і головна редакторка семи наукових збірників кафедри історії і теорії мистецтва ЛНАМ «Мистецтвознавчий автограф».
Галина Стельмащук – лауреатка президентської премії «Книга року «Українські народні головні убори» у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» 2016, неодноразова стипендіатка ЛОДА.
Нагороджена нагрудними знаками «Відмінник освіти», «За наукові досягнення», «Петро Могила», «Золотою медаллю» Національної академії мистецтв України, «Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня», медаллю «Золота фортуна. Шана українським науковцям (1918-2019)», членкиня Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА.