Людмила ДанилівнаСоколюк

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Людмила ДанилівнаСоколюк

    нар. 1937

Мистецтвознавиця

    Член-кореспондент НАМ України (2021)

    Доктор мистецтвознавства (2004)

    Професор (1997)

Людмила Данилівна Соколюк народилась 16 листопада 1937 в місті Харків. В 1960 закінчила Харківський державний університет. Працювала над дослідженням українського мистецтва 1920-х-1930-х років, українського монументалізму, бойчукізму. Кандидат мистецтвознавства з 1987, з 2004 — доктор (тема дисертації: «Михайло Бойчук та його концепція розвитку українського мистецтва перша третина ХХ ст.». Працює в ХДАДМ, з 1997 — професор; завідувач кафедри кафедри теорії і історії мистецтва.
У 2004 році Людмила Соколюк захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора мистецтвознавства на тему "Михайло Бойчук та його концепція розвитку українського мистецтва (перша третина ХХ ст.)". У цій роботі вона досліджує творчу спадщину Бойчука та аналізує його вплив на розвиток українського мистецтва.
У 2002 році Людмила Соколюк опублікувала книгу "Графіка Бойчукістів", в якій вона розповідає про техніку та стиль Бойчука та його учнів у графічному мистецтві. У 2014 році вийшла книга "Михайло Бойчук та його школа", де Людмила Соколюк детально розглядає життя та творчість художника, а також вивчає вплив його концепції на розвиток українського мистецтва. Книга містить багато ілюстрацій та фотографій, які допомагають читачеві краще зрозуміти творчість та погляди Бойчука та його учнів.
Книги Людмили Соколюк є важливим джерелом інформації для тих, хто цікавиться українським мистецтвом та хоче дізнатися більше про життя та творчість видатного художника Михайла Бойчука та його школи.
Завідувач кафедри теорії і історії мистецтва ХДАДМ; дослідник українського монументалізму, бойчукізму.
Людмили Соколюк - «Відмінник освіти України» (2001). Нагороджена Золотою медаллю НАМ України (2011).