Оксана Станіславівна Мусієнко

Член-кореспондент НАМ України

Illustration

Оксана СтаніславівнаМусієнко

  нар. 1938

Kінознавець

  член-кореспондент НАМ України (2001)

  Заслужений діяч мистецтв України (1998)

  Кандидат мистецтвознавства (1973)

  Професор (2005)

  Член Національної Спілки кінематографістів України (1975)

  Член Української кіноакадемії (2019)

Мусієнко Оксана Станіславівна після закінчення філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1960), О. Мусієнко успішно продовжувала свій науковий шлях. Вона захистила аспірантуру в Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені М. Т. Рильського НАН України в 1970 році. Три роки пізніше, у 1973 році, вона успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Образ захисника Вітчизни на екрані».
Після цього, вона почала працювати в технічному училищі викладачем естетики, а також науковим співробітником відділу кінознавства Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії. У 1973 році її запросив на роботу директор Київського університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого – І.С. Корнієнко, де О. Мусієнко працює і донині.
З 1991 по 2013 рік О. Мусієнко очолювала кафедру кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, де читала курси з історії кіно, майстерності кінокритики та методик пошуково-дослідницької діяльності. Вона також є членом наукової ради КНУТКіТ, художньої ради Інституту екранних мистецтв КНУТКіТ, редколегії Наукового вісника КНУТКіТ, керівником дисертаційних і дипломних робіт та опонентом на захисті кандидатських дисертацій.