Кияновська Любов Олександрівна

Академік НАМ України

Illustration

Кияновська Любов Олександрівна

    нар. 1955

Музикознавиця

    Академік НАМ України 

Кияновська Любов Олександрівна — українська музикознавиця, докторка мистецтвознавства, лауреатка премії ім. М. Лисенка (2006), членкиня НСКУ.
Кияновська Любов Олександрівна, народилась у місті Львові. Вона здобула освіту на історико-теоретичному факультеті Львівської державної консерваторії імені М. Лисенка в 1979 році, а також стажувалася в аспірантурі при Київській державній консерваторії імені П. Чайковського в 1983 році.
У період з 1979 по 1987 рік вона працювала викладачем на кафедрі теорії, історії та гри на музичних інструментах Дрогобицького педагогічного інституту імені І. Франка, а пізніше була його завідувачкою. З 1987 по 1991 рік Кияновська була доценткою кафедри історії музики Львівської державної консерваторії імені М. Лисенка, а з 1991 року стала завідувачкою цієї кафедри.
Кияновська є кандидаткою мистецтвознавства (1985), тема її дисертації - «Функції програмності у сприйнятті музичного твору», а також докторкою мистецтвознавства (2001), тема дисертації - «Еволюція галицької музичної культури XIX - XX ст.» та професоркою (1994).
Крім того, Кияновська авторка багатьох наукових статей, які були опубліковані в наукових збірках та часописах України, Німеччини, Польщі, Австрії, Словаччини та Словенії. Її наукові інтереси зосереджені на музичній творчості на поезію Т. Шевченка у творчості М. Вербицького, Й. Кишакевича, С. Людкевича, М. Колесси, М. Скорика.