Почесні та іноземні члени НАМ України

Почесні академіки НАМ України

Почесними академіками Академії обираються громадяни України або іноземці, які зробили вагомий внесок у розвиток науки про мистецтво і культуру, національне мистецтва, а також керівники та працівники наукових і творчих установ, закладів мистецької освіти, організацій та установ, які досягли високих результатів у галузі мистецтва та науки про мистецтво і культуру і успіхи яких визнано громадськістю.

  Почесні члени Академії обираються довічно.

  Почесні академіки Академії мають право дорадчого голосу.

Вибори почесних академіків

Кандидати у почесні академіки висуваються Загальними зборами відділень і обираються Загальними зборами Академії. У виборах беруть участь академіки і члени-кореспонденти. Вибори вважаються чинними, якщо на Зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіків і членів-кореспондентів Академії. Обраними вважаються особи, за яких проголосували не менш як дві третини членів Академії, які брали участь у голосуванні.

  За рішеннями Загальних зборів відділення і Загальних зборів Академії висування кандидатів, обрання їх у почесні академіки може проводитися шляхом відкритого голосування.

Іноземні члени НАМ України

Іноземні члени Академії обираються відомі міжнародній науковій та мистецькій громадськості вчені, діячі культури і мистецтва — іноземці, які співпрацюють з науковими і творчими установами, підприємствами й організаціями, що віднесені до відання Академії, і мистецькими колективами України.

  Іноземні члени Академії обираються довічно.

  Іноземні члени Академії мають право дорадчого голосу.

Вибори іноземних членів Академії

Кандидати в іноземні члени Академії висуваються Загальними зборами відділень й обираються Загальними зборами Академії. У виборах беруть участь академіки і члени-кореспонденти Академії. Вибори вважаються чинними, якщо на Зборах присутні не менш як дві третини особового складу академіків і членів-кореспондентів Академії. Обраними вважаються особи, за яких проголосували не менш як дві третини членів Академії, які брали участь у голосуванні.

  За рішеннями Загальних зборів відділення і Загальних зборів Академії висування кандидатів, обрання їх у іноземні члени Академії може проводитися шляхом відкритого голосування.

Наповнення сторінки триває. Якщо Ви не знайшли інформацію, яка Вас цікавить, будь ласка, звертайтеся на пошту moc.liamg%40aimedaca.uman

Почесні та іноземні члени НАМ України

Illustration

Борис Андрійович Михайлов

Почесний академік (2014)

Арт-фотограф

Дізнатися більше

Відділення синтезу пластичних мистецтв
Illustration

Єжи Гофман

Іноземний член Академії (2001)

Кінорежисер

Дізнатися більше

Відділення образотворчого мистецтва
Illustration

Кшиштоф Зануссі

Іноземний член Академії (2001)

Режисер театру і кіно

Дізнатися більше

Відділення теорії та історії мистецтв